Ruchy narodowe i patriotyczne jednoczą się pod wspólnym sztandarem?

„W dniu 17-18.01.2013 r. Robert Winnicki (Prezes Młodzieży Wszechpolskiej i lider Ruchu Narodowego), Krzysztof Bosak (jeden z liderów Ruchu Narodowego) i Jerzy Wasiuliewicz (Prezes Ruchu Wolności, jeden z liderów Ruch Narodowego) spotkali się na dwudniowych rozmowach z Bartoszem Józwiakiem (UPR). Spotkanie odbyło się w domu tego ostatniego, w Wielkopolsce. Tym samym zdają się potwierdzać pojawiające się wcześniej informacje o trwającym zbliżeniu obu grup:
narodowej i wolnościowej (nie było to pierwsze spotkanie, liderzy tych środowisk spotkali się także w Hebdowie w trakcie spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i nie tylko tam; uczestnikiem tych spotkań był także m.in Przemysław Holocher, kierownik Główny Obozu narodowo Radykalnego i lider Ruchu narodowego) oraz prowadzonych rozmowach o ścisłej współpracy politycznej tych środowisk. To pokazuje, że na prawicy rośnie poważny, kilku nurtowy blok narodowo-wolnościowo-konserwatywny, który może poważnie zmienić układ sił i wygląd sceny politycznej. Jeśli nałożymy na to powstanie łączącego te środowiska miesięcznika Liberum Veto (ukazały się już 2 numery, a trzeci jak czytamy na portalu LV jest już w przygotowaniu) w którym mocno akcentuje się ich wspólne punkty programowe, to inicjatywa jest bardzo poważna.”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Ruchy narodowe i patriotyczne jednoczą się pod wspólnym sztandarem?”

  1. Jak widać coraz powszechniejsze jest zrozumienie, że najważniejsze to przywrócić Polsce godność i samodzielność. A to można zrobić tylko razem, nawiązując do polskiej tradycji narodowej i wolnościowej, które są nierozerwalne.

  2. No domek w tle wydaje się być zadbany…
    Szansa, że podwórko i okolica się wypiękni więc jest.

Możliwość komentowania jest wyłączona.