Ryczek o wojnie w Donbasie.

Trochę chłodnego spojrzenia się przyda, tego kto był i oglądał co na miejscu się dzieje – tak samo jak i ja stoi po stronie Ukraińców – jednak tych zwykłych prostych ludzi, nie tych, którzy to wszystko wywołali.
Możemy posłuchać i popatrzeć jak ten konflikt można widzieć – zupełnie racjonalnie.
Ja tutaj – opierając się na dziewięciu latach działań, spotkań, rozmów, także wyjazdach na Ukrainę (przed Majdanem – w trakcie nie odważyłem się) i spotkaniach z Ukraińcami – również i tutaj w Polsce. Otrzymując informacje i pocztę od Ukraińców z stamtąd. Pocztę tragiczną, rozpaczliwą i wzruszającą. Pocztę która zmusza mnie do apelów na stronie o powstrzymanie walk. Nie wspomaganie tej czy innej strony – ale powstrzymanie, rozdzielenie walczących stron.
Czy to się w ogóle da?
Ja tutaj – piszę, rozmawiam i przyglądam się.
On tam – rozmawiając, przyglądając się i analizując.
Wnioski które osiągamy:
Praktycznie – IDENTYCZNE.
Zapraszam na stronę, filmy i wypowiedzi.

https://www.youtube.com/user/ThumbingTheStans

Polecane: W obiektywie filmowego dokumentalisty przyczynek do dyskusji.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Ryczek o wojnie w Donbasie.”

  1. „…zaś pojmanych Ukraińców obrzucają wyzwiskami i oskarżeniami, bo to właśnie ich uważają za agresorów i morderców. Wyraźnie wskazują na to okrzyki cywilów kierowane pod adresem pojmanych Ukraińców. Z nagrania wynika także, iż postępowanie oddziału „Giwiego” jest odpowiedzią na strzelanie przez Ukraińców do osób cywilnych…” – z blogu Agnieszki Piwar – cytat, który pokazuje inną stronę konfliktu, coś o czym przewija się również w wypowiedzi Piotra Ryczka…. Stało się. To samo słyszałem od Ukraińców z którymi się spotykam tutaj w Polsce. Że szansa na porozumienie jest zerowa za dużo krwi bratniej za dużo nienawiści – eskalacja…

Możliwość komentowania jest wyłączona.