„Rzepa” – dziś: coraz więcej Ukraińców w Polsce chce zostać u nas na stałe.

W Dzisiejszej „Rz” informacja o uchodźcach ukraińskich z „sypiącego się” (samo zdanie Ukraińców, tych których spotykam i z którymi mam kontakt) sąsiedniego państwa, mówi, że coraz więcej uchodźców podejmuje decyzję, aby zamieszkać u nas.
Teraz chyba już każdy rozumie dlaczego trzeba rugować ze świadomości ukraińskiej i międzynarodowej informacje o zbrodniarzu Banderze, zbrodniczej UPA i organizacji OUN. To właśnie obywatele polscy pochodzenia ukraińskiego przed II wojną światową przeprowadzali akcje terrorystyczne (będąc w organizacji OUN) za to byli skazywani.
TO właśnie z nich powstał trzon UPA i SS Galizien. Jeżeli będziemy kultywować tradycję TAKICH Ukraińców, nie wiadomo czym może się to zakończyć dla naszych dzieci. Takim samym Ludobójstwem jak to na Kresach Wschodnich; na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej? Jeżeli doprowadzimy do tego – pozwolimy – że organizacje te będą otoczone kultem i chwałą to jak będziemy walczyć ze złymi nazistowskimi i nacjonalistycznymi wzorcami? Jak można podważać to na co się wyraża zgodę?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “„Rzepa” – dziś: coraz więcej Ukraińców w Polsce chce zostać u nas na stałe.”

  1. http://www4.rp.pl/artykul/1184151-Ukraincy-zbuduja-nasze-PKB.html – „Niemal co czwarty pracujący w Polsce Ukrainiec znalazł się w naszym kraju, bo uciekał przed wojną. Prawie 80 proc. pracujących u nas osób zza wschodniej granicy rozważa pozostanie w Polsce na stałe – wynika z raportu „Polska i Polacy w oczach pracowników z Ukrainy” opracowanego przez renomowaną agencję zatrudnienia OTTO.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.