Rzeź wołyńska – jako danie na „watniku roku” w Kijowie.

Śmieją się z naszych ofiar – a rząd nie reaguje. Pisałem o tym na moim prywatnym blogu: Dziwne (chore) imprezowanie w Kijowie. Bar Hot.

Na dzień dzisiejszy (piątek) godz. 8.47 głosów „przeciw” – 10273 ale zastanawiają głosy „za” mimo, że dużo mniej: 1154.
Mówi też o tym ksiądz Tadeusz Isakowicz: ?Rzeź wołyńska? do zjedzenia Polskie władze milczą na temat antypolskiego happeningu w Kijowie.
Krótki cytat z materiału:

Cisza w Polsce
Happeningiem jest zszokowany ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, orędownik prawdy o ludobójstwie Polaków na Wołyniu. W wypowiedzi dla Super Nowości podkreśla, że do skandalicznego wydarzenia doszło już 28 grudnia ub. roku, o czym mało kto wie.

– O tym happeningu szeroko pisano na Ukrainie, natomiast w Polsce długo panowała o nim cisza. Nie zareagowało polskie MSZ. Dopiero gdy o zdarzeniu poinformował w poniedziałek portal Kresy24.pl oraz ja na Onet.pl, zaczęli pisać też inni, w tym Gazeta Wyborcza, która, niestety, relatywizuje to zdarzenie, tłumacząc jakoś autorów happeningu.

Świadome działanie
Ks. Isakowicz-Zaleski podkreśla, że autorzy happeningu świadomie wpisali weń sprawę polską. ? Oni świadomie wpletli w swoją antyrosyjską manifestację antypolski akcent. Przecież do tego wydarzenia doszło w stolicy kraju, gdzie jest wiele ambasad. Oni musieli mieć świadomość, że to wydarzenie nie przejdzie bez echa. Sprawa zaszła za daleko. Tak długie milczenie polskiego MSZ, w sytuacji, gdy Polska pomaga Ukrainie, jest niezrozumiałe.

Ks. Isakowicz-Zaleski dodaje, że polskie MSZ ma obowiązek prawny i moralny zareagować na to, co się wydarzyło w Kijowie, tak samo jak reaguje na rozpowszechnianie przez zachodnie media kłamliwego terminu ?polskie obozy zagłady? czy zacieranie prawdy o katyńskim ludobójstwie.

Uważam że reakcja powinna być. I to jak najbardziej ostra. Tylko w ten sposób można powstrzymać nacjonalistów, którzy krzywdzą pamięć ofiar – co ważne, nie tylko polskich, ale przecież i ukraińskich. Wg. ideologi Doncowa – wszyscy przeciwnicy (również i Ukraińcy) wizji Ukrainy wg. nacjonalistów mieli skończyć w dołach śmierci ( Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie ).
Proponuję pisma do naszego MSZ.
Pisma z protestem, że nie ma protestu.

Piotr Szelągowski

|Uwaga! poniżej komentarz w języku angielskim, jaki pojawił się pod linkiem na FB:

This is not known in the west streammedia, but it should be known. Perhaps the eyes of the west will open and they will see the really face of the Ukraine and the Bandera group. I can understand the people from the east Ukraine (they have nothing to loos). Why nobody in the western media talks about this, do they hate Russia so much that they cannot see the reality. Is the propaganda more important then the truth. Pls. wake up before it will be too late.

bandera

Inny sposób upowszechniania informacji o zbrodni, koszulka rocznicowa: Grochówka z kuchni polowej w Lasku Marcelińskim ? Poznań. I koszulka rocznicowa.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Rzeź wołyńska – jako danie na „watniku roku” w Kijowie.”

  1. Na stronie supernowosci24.pl dodałem też komentarz pod materiałem cytowanym powyżej. Czy zostanie zatwierdzony nie wiem, ale cytuję go tutaj, gdyż uważam że zawiera istotne aspekty w omawianej sprawie: Od 9 lat walczę o prawdę na temat tej okrutniej zbrodni. Cel to opamiętanie – i ustawienie prawidłowych ocen, proporcji których brakuje na Ukrainie przez luki informacyjne. Tam milczy się na temat zbrodni UPA i OUN w stosunku do Polaków a mówi tylko o walce przeciw Rosjanom. Gloryfikuje się tym samym zwyrodniałych zbrodniarzy którzy dawno powinni być potraktowani tak jak ich koledzy z gestapo, SS, i NKWD. TO jest groźny precedens – który prowadzi do uwiarygodnienia zbrodniarzy w oczach narodu w oparciu o fałszywe przesłanki.
    Trzeba temu przeciwdziałać.
    Dlatego też temat ten zajmuje wiele miejsca na moim blogu bezprzesady.com. Doradzam wszystkim którzy mają takie możliwości aby działali w ten sam sposób. TO jedyna szansa wyprostowania relacji z Ukrainą – i wspólnej walki z nacjonalistami i banderowcami

Możliwość komentowania jest wyłączona.