Sondaż o interwencji polskiej… armii na Ukrainie (Krym).

Jak przeczytałem tytuł o mało nie spadłem z krzesła. Ok. SF pełną gębą, ale wchodzę, pewien że dla interwencji promil będzie bo naród chyba myśleć jeszcze umie… I tu zaskoczenie, które wszystko wyjaśnia: cały ten bałagan w kraju, to wszystko: 27% proc jest „Za” interwencją! Tylko 38% jest zdecydowanie na nie. Czyli mamy tylko 38% (prawdopodobnie) racjonalnie myślących obywateli….
Normalnie SF. A czym mielibyśmy interweniować? O co i po co???

Cóż Orwell pełną gębą, a może nawet i Freud.
Sondaż dla INTERIA.PL: Polska nie powinna angażować się militarnie w konflikt na Ukrainie

Umieszczam ten post też i w dziale „humor”. To są chyba właściwe kategorie rozumowania dla tych 27%.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

7 myśli w temacie “Sondaż o interwencji polskiej… armii na Ukrainie (Krym).”

 1. A może te 27% to realiści? dobrze poinformowani? Lepiej chyba jest walczyć na cudzym niż czekać aż „coś” wjedzie w nasze!

  1. Widać wyraźnie indoktrynację w Pana wypowiedzi – i całkowitą nieznajomość realiów polityki wschodniej. Robienie „wody z mózgów” przez różne środowiska straszące w kółko i z godnym podziwu uporem interwencją rosyjską jest coraz lepiej widoczne. Po co to robią? Ponieważ tylko w ten sposób są w stanie wygrać wybory. Na sile nośnej …nienawiści. Godne potępienia. Z kolei inne środowiska robią to z uwagi na zdobycie i wsparcie nowych rynków zbytu… Nie dalej jak wczoraj w Krakowie rozmawiałem z Ukraińcem stale bywającym na Krymie, który ma tam też i znajomych i rodzinę. Pomijając już to, że Janukowycz był osobą pro-unijną czego nie wie praktycznie nikt z naszych obywateli (a doskonale wiedzą to wschodni Ukraińcy i zresztą mu to zarzucali), to śmiało można powiedzieć, że Putin jeżeli w ogóle to ma siłę tylko i wyłącznie na działania na Krymie. Możliwości polityczne jego są o wiele mniejsze niż nam się to wmawia. Wykorzystał sytuację którą załatwiła mu beznadziejna polityka przedstawicieli UE nie dostrzegających zagrożenia w nacjonalistach i bezmyślne wsparcie naszej drużyny „polityków” wspierających siły nam wrogie w imię albo wymienionych przeze mnie interesów korporacyjnych, albo politycznych pewnego ugrupowania… Jest to żenada Swoją drogą). niemniej pokazujemy co reprezentujemy. Sami zrobiliśmy prezent Putinowi – i to teraz wychodzi. Po co nasi się tam pchają? Gdyby ich nie było nie byłoby zarzutów szkolenia bojówek nacjonalistów na terenie Polski.
   CO do dobrego poinformowania tych 27% no to widzimy to poinformowanie… – nie pokazuje się informacji z obu stron. Nie pokazuje się ulotek produkowanych przez nacjonalistów w których wygrażają osobom pochodzenia innych narodowości. Nie mówi się o zniesieniu równouprawnienia językowego i zaprzestaniu nauczania innych języków mniejszościowych na Ukrainie. To państwo się faszyzuje. Pod tymi rządami jakie tam teraz przejmują władzę. Wspieranie ich to nóż w plecy dla Polski i UE. Prędzej lub później. Tak więc Pana informacje są sterowane i manipulowane do tego sterowany jest Pan chorą nienawiścią i rusofobią.
   Proponuję oglądać i czytać więcej źródeł niż tylko polskie czy unijne.

 2. Trudno się Witkowi dziwić. Jeżeli przeprowadzono by badania nt. ilości czasu antenowego w polskich mediach poświęcanego poszczególnym stronom konfliktu ukraińskiego, to okazałoby się, że opcja pro-UON zajmuje jakieś 99% tego czasu. Tak więc na podstawie czego taki Witek ma wyrobić sobie rzetelną opinię, pytanie retoryczne oczywiście.
  W Europie widzę lekką poprawę – media niemieckie zaczynają wskazywać na neofaszystowskie korzenie Swobody, a BBC w końcu wyemitowało program o nacjonalistach i faszystach na Majdanie.

  1. Wczoraj na spotkaniu na UAM Wójec powiedział że na Majdanie nacjonalistów nie było. A wszyscy którzy o nich mówią to są wrogowie Ukrainy! Na moje pytanie o flagi UPA powiedział że one były użyte w innym kontekście i przez kogoś innego…. Czy to relatywizm czy kłamstwa po prostu?
   Nadto mylił pytania do niego zadane, czy zapominał je – na kilka w ogóle nie odpowiedział…. Na moje pytania np. udzielił obszernej wypowiedzi – wyuczonej zapewne – która w zasadzie nie zawierała odpowiedzi na nie (te które ja zadałem) – ale za to zawierała odp. na niezadane przeze mnie…. Ciekawostka…
   Te wypowiedzi doradcy obecnego prezydenta będą tematem osobnego mojego wpisu.
   Dodam tylko że kiepsko wróżę przyszłość polityki polskiej, przy takich doradcach…

 3. Niewiadomo czy sondaż zmanipulowany lub wręcz podrobiony.
  Ponadto ścierwomedia urabiają opinię publiczną (koment Sławka), a Polacy słyną z tego, że sami nie myślą, wolą podaną na tacy info przyjąć jako swoją, zwłaszcza jak pasuje do poprzedniego urabiania (rusofobia).
  Ponadto taka czy inna audycja w Niemczech czy na BBC o niczym nieświadczy — na pewno jest to część gry manipulacyjnej, bo ścierwomedia są wg zasad info-wojny ściśle skoordynowane z całością wojowania żydo-Zachodu. Otwórzcie pierwszy lepszy podręcznik NATO czy Pentagonu nt. info-wojny i sami zobaczcie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.