Spotkanie z Panią Ewą Siemaszko: – Poznań 2013 – Wołyń 1943, 70-ta rocznica.

Spotkanie odbyło się o godzinie 12.00 w Wieżowcu Delta nieopodal Dworca Centralnego w Poznaniu. Sala była szczelnie wypełniona przede wszystkim młodzieżą. Spotkanie Nosiło tytuł „Wołyń 1943 – Traumatyczna Historia.”

Poniżej kilka zdjęć i już wkrótce filmy ze spotkania.

Organizator: Poznański IPN (przy Klubie Historycznym im. gen. Roweckiego ?Grota?)

Tematyka poruszana na spotkaniu to min. zazębiająca się problematyka terroryzmu jeszcze przed wojną stosowanego przez OUN w II RP i konsekwencji nie rozprawienia się z terrorystami, którymi była zbrodnia Ludobójstwa dokonana przez OUN-UPA na Polakach w latach 1943-1947.

Terroryzm przedwojenny w Polsce OUN

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Spotkanie z Panią Ewą Siemaszko: – Poznań 2013 – Wołyń 1943, 70-ta rocznica.”

  1. Przed wojna, Polacy traktowali Ukraincow za lagodnie. Jako braciom Slowianom, na wszystko im pozwalali. Caryca, wziela ich za pysk, Stalin, duza ich czesc wymordowal. Wiec Ukraincy, maja do Ruskich wielki szacunek. J. rosyjski, jest do dzis uzywany na Ukrainie. Narod ukrainski, liczy sie tylko z silniejszym. Przedwojenna polska lagodnosc, ich osmielila, do wymordowania naszych Rodakow na Kresach. Mysle ze nikt z Polakow nie slyszal, aby kiedy kolwiek Ukraincy, wymordowali rosyjska mniejszosc, ktora przed wojna, zamieszkiwala na Ukrainie i mieszka tam do dzis. Ukraincy, wymordowali bezbronna cywilna ludnosc, polska, zydowska i ormianska. Trzeba dodac, ze wierzacy polski Narod, nigdy by nie dopuscil sie wymordowania bezbronnej cywilnej ludnosci, jakiej kolwiek mniejszosci narodowej. Ta specjalnosc, posiadali dwaj nasi sasiedzi ze wschodu i jeden z zachodu. Trzeba o tym pamietac. Wszystkim pomordowanym na Kresach, Wieczna Pamiec Hwala i Czesc.

Możliwość komentowania jest wyłączona.