„Super” samolot spadł do oceanu…

Prędkość: mach 20. To imponująca szybkość. Nadal jednak tylko teoretyczna… Próby armii USA nad HTV-2 „Falcon” hipersonicznym bombowcem, nadal nie udane…

„Bezzałogowy bombowiec 'Falcon’ HTV 2 doleci w każdy zakątek świata w godzinę”, „W ciągu kilkudziesięciu minut zniszczy dowolny cel na terytorium wroga”, „Czy amerykańskie orbitalne drony to broń przyszłości zdolna do wywoływania trzęsień ziemi?” – takie nagłówki mogliśmy czytać przed rokiem, kiedy amerykańska agencja DARPA zapowiadała pierwsze testy nowego samolotu bezzałogowego.”

Cytat ze strony: Najszybszy samolot spadł do oceanu

Od dawna wiemy, że to czym jesteśmy otoczeni, technika, elektronika (chociażby internet, CD i tym podobne), to produkt technologiczny wykonywany na potrzeby wojska, który po latach trafił do „obrotu cywilnego”.
Możemy sobie jedynie wyobrazić co tak naprawdę się tworzy w laboratoriach wojskowych na całym świecie… I zadać sobie pytanie: czy to „coś” tam powstające, nie spowoduje przypadkiem za parę lat końca cywilizacji… w jakiś bardzo (lub mało), spektakularny sposób?

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.