Świat sam wpędza się w spiralę zbrodni i mordów; więcej broni… – i 26 niewinnych ofiar.

Kiedyś już pisałem o ilości broni jaka jest dostępna na świecie. Broni strzeleckiej. W USA to norma. Zagwarantowane jest legalne jej posiadanie. Z małymi ograniczeniami. Naturalnym jest, że skoro w domu broń posiada ktoś z rodziny inni mają do tej broni ułatwiony dostęp. I trafia ona w ręce niepoczytalnych. Efekty obserwujemy co jakiś czas…

„”Dzisiaj Stany Zjednoczone muszą kolejny już raz zastanowić się nad sposobami położenia kresu przemocy, która atakuje je od środka”- ocenia watykańska gazeta pisząc o tragedii w szkole, w której szaleniec zastrzelił 20 dzieci w wieku od 6 do 7 lat i 6 osób dorosłych, a także w domu swoją matkę, po czym popełnił samobójstwo.

To, co stało się w szkole Sandy Hook dziennik nazywa „bestialską przemocą, podsyconą przez zbyt łatwy dostęp do coraz bardziej śmiercionośnej broni”.”
Źródło cytatu: „L’Osservatore Romano” o masakrze w USA: „Wróg w domu”

„Ustalono, że Lanza zastrzelił matkę w domu, po czym, uzbrojony w dwa pistolety i karabin, pojechał do szkoły jej samochodem, wdarł się do środka wybijając okno i zaczął strzelać. Jego ofiary to sześć kobiet, 12 dziewczynek i ośmiu chłopców. Do identyfikacji ofiar użyto zdjęć, żeby choć trochę oszczędzić rodzinom szoku – ujawnił lekarz medycyny sądowej Wayne Carver.”
Źródło: Wiadomo już, jak zginął Lanza. Mógł planować jeszcze większą masakrę

„Pani Lanza zabierała syna na strzelnicę i uczyła go posługiwania się bronią. Jak pisze dziennik „New York Times”, w pewnym momencie przestała posyłać go do szkoły, ponieważ była z niej niezadowolona. Skorzystała więc z możliwości samodzielnego nauczania syna, co jest dopuszczalne w amerykańskim systemie”
Źródło: USA: Matka sprawcy masakry w szkole lubiła broń

Przykład mowy-trawy z której i tak nic nie wyniknie USA nie zniosą poprawki o posiadaniu (powszechnym) broni. Ponoć to symbol demokracji…: „W sobotnim cotygodniowym przemówieniu radiowym Obama wezwał do podjęcia „znaczących działań, które zapobiegłyby podobnym tragediom”. Nie sprecyzował jednak, ich charakteru.
[…]
Naczelny lekarz sądowy stanu Connecticut ujawnił nowe fakty dotyczące masakry w szkole podstawowej w Newtown. Ogłosił, że dzieci, które zginęły, były w wieku 6-7 lat. Tak jak inne ofiary, zostały postrzelone wielokrotnie, od 3 do 11 razy.”
Źródło: Masakra w Newtown. Niektóre dzieci miały po 11 ran postrzałowych

Czy powinniśmy mieć możliwość posiadania broni?
Tak.
Jednakże nie na takich warunkach jak w USA.
Broń posiadana do obrony własnego domu, powinna to być broń długa. Może też i gładkolufowa. I taka jest w stanie nas skutecznie obronić i unieszkodliwić sprawcę. Jeżeli przestępcy posiadają broń, powinni wiedzieć, że każdy może mieć też taka do obrony. Jednakże to co jest dostępne w USA to zupełnie inna sprawa. Różne rodzaje broni półautomatycznej, broń krótka, długa. A przede wszystkim łatwość jej zakupu. Bez badań. Bez wzbudzenia odpowiedzialności za życie innych.
Tam życie ludzkie jest małej wartości… Może ktoś powinien mieć broń w tej szkole? Jakiś strażnik? Dyrektor?

Sam bywam czasami na strzelnicy. Uważam, że umiejętność strzelania nie jest jakimś złem samym w sobie. Zależy co dalej. Co zrobimy z naszą umiejętnością. Co urodzi się w umyśle. Dlatego do tematu posiadania broni ogólnodostępnej jak w USA podchodzę bardzo ostrożnie.

Piotrek

Od znajomej z Niemiec, przesłane:

To jest Victoria. Zginęła bohaterską śmiercią. Ukryła swoich pierwszoklasistów w szafach, kiedy usłyszała pierwsze strzały. Kiedy morderca wszedł do jej klasy powiedziała, że dzieci poszły na gimnastykę. Wtedy morderca zastrzelił ją i wyszedł. Uratowała życie wszystkim swoim uczniom.
Jeśli widzisz te wiadomość prosimy, prześlij ją dalej. Victoria zasłużyła na pamięć za swoje bohaterstwo
.”
Org.:
This is Victoria Soto. She died a hero today. She hid her first graders in the cabinets and closets after hearing the gunfire. When the shooter came to her clas
sroom, she told him that her students were in the gym. He then gunned her down and moved on. She saved the lives of all of her students. Please pass this on if you see it. She deserves to be remembered for her bravery.

Źródło: snopes.com – Viktoria Soto

Inne materiały poruszające temat broni strzeleckiej na BezPrzesady:
Dostęp do broni palnej, czy potrzebny?

Szkolenie strzeleckie ? dobrą rozrywką i zabawą.

Sprzedawcy Śmierci (org.?Devill?s Bargain?) reż. S Saywell


Zdjęcie(pobrane z FB) Viktorii Soto:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.