Symbole Waffen SS nie znane w Polsce. Sondaż.

Jak napisałem na FB w jednej z dyskusji o tym braku wiedzy…:
„…Stąd też nie mówią im nic symbole używane przez ukraińskie bataliony ochotnicze…
warto to wiedzieć – bo szykuje się powtórka z SS…., tak uważa wielu specjalistów z wojskowości których mam przyjemność znać….
…historia uczy tego czego nie należy powtarzać nie tylko tego o czym warto pamiętać….nie po to w latach 80-tych jako anarchista goniłem skinheadów, – nie zgadzałem się z taką ideologią, jaką oni wyznawali, ponieważ ją znałem z nauki historii, z książek…, teraz dąży się do zatracenia pewnych informacji -to jest niepokojące -nie mówię o nas, Tobie, innych którzy wiedzą…, mówię o80 proc. społeczeństwa, któremu istotne informacje należy powtarzać 3 razy dziennie dla utrwalenia….”
Film sondażowy na YT:
https://youtu.be/GAcW2smtCks

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Symbole Waffen SS nie znane w Polsce. Sondaż.”

 1. rezuny z UPA przewyższały okrucieństwem wszystkie formacje SS

  http://wiadomosci.onet.pl/polacy-narodem-idiotow/p26m2m

  to akurat skutki „reformy” systemu edukacji przez kiszczakowską „Solidarność”
  niemal cała nasza powojenna „inteligencja” pochodzi z awansu społecznego, „dzieci robotników i chłopów na studia”
  za czasów PRL-u uchowała się jeszcze nieliczna grupa przedwojennej inteligencji, ale dzisiaj cała kadra naukowa jest całkowicie skomunizowana
  za komuny istniała moda wśród dzieci aparatu partyjnego i bezpieczeństwa na kariery naukowe
  dziś to zbiorowisko nieuków z dyplomami za punkty za pochodzenie chce odgrywać elitę społeczną
  ciekawie przedstawiają się odpowiedzi udzielone przed marksistowsko-leninowskim Uniwersytetem Warszawskim
  to stąd wywodzą się takie reżimowe „autorytety” jak Staniszkis, Pankowski, Wóycicki, a wcześniej i walterowcy Kuroń z Michnikiem

 2. Tego typu wiadomości powinny być przekazywane w polskich szkołach i polskich mediach. Ale jak widzimy są inne priorytety.
  Ciekawy jestem czy ktoś by wiedział o Akcji AB podczas okupacji niemieckiej?
  Cytat z Wikipedii …”Akcja AB – potoczna nazwa tzw. Nadzwyczajnej Akcji Pacyfikacyjnej (niem. Außerordentliche Befriedungsaktion – AB), którą okupanci niemieccy przeprowadzili na terytorium Generalnego Gubernatorstwa między majem a lipcem 1940.

  Außerordentliche Befriedungsaktion miała charakter ludobójstwa i stanowiła kontynuację tzw. akcji „Inteligencja” (Intelligenzaktion) prowadzonej na okupowanych ziemiach polskich od września 1939. W ramach Akcji AB funkcjonariusze SS i policji niemieckiej zamordowali co najmniej 6500 Polaków – w tym ok. 3500 przedstawicieli polskich elit politycznych i intelektualnych oraz ok. 3000 przestępców kryminalnych. Najbardziej znaną zbrodnią popełnioną przez Niemców w ramach „Nadzwyczajnej Akcji Pacyfikacyjnej” były masowe egzekucje w Palmirach.”…

Możliwość komentowania jest wyłączona.