„Szacun dla flagi” – Biało Czerwona zmiętolona….

Po prostu ręce opadają….:

Po prostu – Polska….
W uzupełnieniu podaję link do materiału, który kiedyś napisałem jest tam parę słów o tym jak buduje się patriotyzm w USA i po co…:WOJNA CHARLIEGO WILSONA jak zmienia się historię w USA

Czy możemy się w końcu czegoś nauczyć…?
Warto też zadać sobie pytanie:po co jest patriotyzm….

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “„Szacun dla flagi” – Biało Czerwona zmiętolona….”

    1. Cokolwiek by nie powiedzieć ale nie widzę tutaj prowokacji, po prostu brak szacunku, brak umiejętności zrozumienia; po co ma być szacunek…, i to w jakiej sytuacji???? A ktoś to zestawił z ceremonią w USA. Śmiejemy się i śmiejemy, ale właśnie: dlatego są potęgą. Mieli trudne zadanie; zintegrować dziesiątki narodowości… i co udało się im? Czy nie? Nasza historia ma 1000 lat ponad – ostatnio kolega Paweł w rozmowie na ten i inne tematy przy okazji mówił: cóż to tysiąc lat, przecież nie mamy swojej jakiejś tam wielkiej historii… i słusznie mówił… nadal nie wykształciliśmy elit, które by zadbały o elementarny chociażby szacunek do barw narodowych – a więc: cóż to jest tysiąc lat… w nieumiejętnych rękach… Tam wystarczyło 200 i idea, myśl przewodnia uczynienia narodu ze zlepków… Narodu wybijającego się ponad inne… Może w końcu pójdziemy po rozum do głowy?

Możliwość komentowania jest wyłączona.