Szewach Weiss nie wini Polaków…


Znamienne zdanie prawdziwego Przyjaciela Polaków Żyda z krwi i kości, potwierdzającego zdanie o dobrych i złych ludziach a nie narodach…

„…A później czytam nazwiska żydowskich sędziów, prokuratorów czy ubeków, którzy mordowali Polaków w czasach stalinowskich. Myślę wtedy: ?Czy ja mam prawo krytykować Polaków? A jak Żydzi zachowali się wobec nich??…” .
Nasze wzajemne stosunki były niełatwe, niemniej zawsze gdzieś prześwitywało słońce – pomoc Żydom. Dlaczego ci komunistyczni Żydzi byli przeciw Polakom? Dlatego może że byli bardziej rosyjskimi sługusami, komunizmu niż ludźmi. Jak wielu innych. Też jak cała armia Polaków – takich jak Jaruzelski i jemu podobni. Złych ludzi, którzy dla budowy obcej potęgi woleli się jej sprzedać.

Narody nie ponoszą odpowiedzialności za jednostki – nawet jeżeli ilość jednostek postępująca niewłaściwie jest przygniatająca, narody nie mogą być z nimi kojarzone, ponieważ to jest ich [tych jednostek] osobnicza decyzja, spychająca je na margines cywilizacyjny i społeczny, poprzez swój wybór i czyny go potwierdzające (taka moja konkluzja).
Odnosi się to do wszystkich narodów.

Proszę o to, byście o tym pamiętali.
Tak łatwo powiedzieć – „nienawidzę”. Ale bardzo trudno cofnąć te słowa.

Dziękuję Panu Weissowi za te słowa.

Piotr Szelągowski

Cały wywiad: Szewach Weiss: Czytam nazwiska Żydów-ubeków i myślę „czy ja mam prawo krytykować Polaków?” [ROZMOWA MAZURKA]

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Szewach Weiss nie wini Polaków…”

  1. proszę o nie bycie naiwnym , pan weiss poprostu znmienia strategie , zadaniem jego jest przyblizenie realizacji roszczen zydowskich

    1. Wolę być naiwnym i wierzyć że są ludzie dobrzy, niż budować w sobie nienawiść – z uwagi na tych złych. Wiem o ich istnieniu, niemniej nie wierzę że wszyscy są tacy. Gdyby każdy człowiek kierował się zasadą miłości a nie ciągle tylko wytykał tych złych i zło byłoby zupełnie inaczej na tym świecie.
      Pozdrawiam
      Dobrej Niedzieli.

Możliwość komentowania jest wyłączona.