Sztuczne podziały międzyludzkie. Eugenika.

Z maila od stałej korespondentki z Warszawy:Pokazany w TVP Kultura film ?Czarna Wenus? to oparta na faktach opowieść o odwiecznym podziale na lepszych i gorszych. Wykład wygłoszony w Londynie ówczesnemu establishmentowi na temat anatomii 20-letniej, ciemnoskórej dziewczyny, przywiezionej w 1808 roku z RPA, ma wykazać wyższość rasy białej. Poparciem tej tezy jest stwierdzenie wykładowcy, iż ?twórcy starożytnej cywilizacji nie wywodzili się od Buszmenów ani od innej murzyńskiej rasy?.

http://www.againstgravity.pl/czarna-wenus/

Podziałem na lepszych i gorszych zajmowała się też eugenika. ?Najlepsi spośród nas uruchomili machinę potwornego ludobójstwa? ? tak Edwin Black rozpoczyna opowieść o narodzinach eugeniki. ?To był establishment, ludzie bogaci, na stanowiskach, naukowcy, dyrektorzy banków, prawnicy? ? opowiada o twórcach eugeniki w wyśmienitym filmie Grzegorza Brauna ?Eugenika?.

Sam termin wymyślił wielki naukowiec, sir Francis Galton, który uważał, iż dla dobra cywilizacji należy promować rozmnażanie klas wyższych. ?Najlepiej byłoby ?przeprowadzić? człowieka do kolejnego etapu ewolucji w imię postępu?. I tak w amerykańskiej, nadmorskiej szkole dla nauczycieli, powstałej w 1890 roku zainicjowany został projekt naukowy unicestwienia tych, którzy do elity nie należeli. Przeprowadzono analizę cech osobowych i fizycznych dużej populacji kobiet i mężczyzn, aby ?na podstawie tej bazy zadecydować, kto zasługuje na to, aby żyć a kto nie?. W archiwalnych dokumentach medycznych z 1917 roku jest zapis ? najlepiej byłoby te dzieci uśpić delikatnie chloroformem albo podać im dawkę cyjanku potasu?. Eliminacja miałaby dotyczyć obarczonych takimi cechami jak przestępczość, głuchota, ślepota, epilepsja, dzieci mniej zdolnych czy uważnych, które zaniżały poziom w klasie itp.

I proszę czytać dalej, film Grzegorza Brauna to nie spiskowa teoria.
Realizacja projektu w Ameryce (na szczęście częściowa), to 65 tysięcy wysterylizowanych obywateli. Według klucza opracowanego przez bogate elity. Wyroki orzekał szacowny sędzia Najwyższego Sądu, zgodę często uzyskiwano podstępem a działania finansowały znane i bogate korporacje (np. fundacja Rockefellera) pod pretekstem dobroczynności.

Stanowcze stanowisko zajęła Margaret Sanger, która nienawidziła czarnoskórych i 2/3 społeczeństwa uważała za ?ludzkie chwasty? a jej współpracownik, Madison Grant napisał w swojej książce ?Przemijanie wspaniałej rasy?- ?mylne opieranie się na tzw. boskich prawach i sentymentalna wiara w świętość ludzkiego życia stoi na przeszkodzie eliminacji kalekich dzieci i sterylizacji?.

I zapewne dlatego Hitler napisał do niego :?jest pan moim bohaterem a pańska książka jest moją biblią?. W Niemczech rozpoczęto badania nad eugeniką i ?uczeń? szybko prześcignął ?mistrza?. Wyniki zastosowano początkowo do eutanazji pacjentów z ośrodków opieki psychiatrycznej w Niemczech a co było dalej to wie już cały świat.

Każdy z nas powinien obejrzeć film Grzegorza Brauna ?Eugenika? i zapamiętać jego przesłanie wynikające z faktu, iż autorami legalizacji aborcji nie są feministki, tylko przywódcy dwóch totalitaryzmów, Lenin i Stalin.

?Totalitaryzm jest bardzo dobitnym przykładem, co może się stać, gdy rząd uzna, że pewna część ludzkości jest mniej ludzka niż reszta, że nie zasługuje na życie?.

Ludobójstwo Ormian, miliony Ukraińców zagłodzonych na śmierć, miliony Polaków eksterminowanych i wysiedlanych tylko z tego powodu, iż byli Polakami, tragedia shoah, miliony 20 innych narodowości uznanych za niegodnych życia, przesiedlanych, prześladowanych za poglądy i wiarę, ludobójstwo w Kambodży, ludobójstwo w obozach koncentracyjnych Korei, wojny domowe w Afryce i Azji to jeszcze nie wszystko co zdarzyło się i co powinno powstrzymać nas przed podziałem na lepszych i gorszych w imię postępu i cywilizacji.
Dziękuję tym, którzy bronią nas przed dzieleniem, jak chociażby Fundacji im. Brata Alberta, domagającym się odpowiedniej opieki i edukacji dzieci i młodzieży, broniącym tych, którzy wierzą, mają odmienny system wartości i broniącym nas przed pychą.
Bożena Ratter

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.