Tak było kiedyś i tak jest dziś… Nic się nie zmienia wniosków nie wyciągamy…

Dwa słowa o patronatach prezydenckich…:

„Prezydent wycofał patronat nad rocznicą mordów na Wołyniu:
Organizowana przez IPN konferencja w 65. rocznicę mordów na Wołyniu została przesunięta z 20 czerwca na 10 lipca. A swój patronat wycofał prezydent Lech Kaczyński – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Konferencja w Belwederze miała być ukłonem w stronę kombatantów oraz organizacji kresowych. Od strony merytorycznej przygotowywał ją IPN.”

Źródło: Prezydent wycofał patronat nad rocznicą mordów na Wołyniu

„Ogłoszono została lista uroczystości, na którymi w lipcu 2013 r. patronat weźmie Prezydent RP. Na liście tej nie ma uroczystości z okazji 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.”

Źródło: Lipiec 2013 r. – Oficjalna strona Prezydenta RP

Cóż, niewiele się zmieniło. I zmienić się nie chce. Zbrodnia na ponad 200 tys. Polaków i Ukraińców, nie licząc Rosjan, Ormian, Słowaków i wielu innych narodowości nie może przecież przebić (chociaż przebija okrucieństwem wszystkie zbrodnie podczas II Wojny Światowej dokonane), holokaustu, a także wciągania Ukrainy do Unii Europejskiej z całym jej uwielbieniem (liczne pomniki, gloryfikacja OUN-UPA) dla zbrodniarzy takich jak Bandera Szuchewycz i inni…
Gdzie zmierza Europa? Na jakich podstawach jest budowana?
Na pewno nie na prawdziwych.
Co będzie musiała już niedługo Europa zrobić z nacjonalizmem ukraińskim? Zobaczymy.

W poniższym materiale krytykuje się Partię Regionów nic nie mówiąc o nacjonalistycznych działaniach Swobody, o całym bagażu negatywnych doświadczeń w kreowaniu wizerunku zbrodniarzy. Straszy się w tekście (podprogowo) Rosją, nie mówiąc nic o zagrożeniu nacjonalistycznym. Zmanipulowany tekst, pisany pod zamówienie.
Gdzie wydawany?
Tak, nie mylicie się: na KUL-u.
„Powyższy tekst stanowi część rozdziału pt. W drodze do autorytaryzmu? Wybory parlamentarne i polityczna przyszłość Ukrainy , do monografii pt.Ukraina po wyborach parlamentarnych 2012: proeuropejska perspektywa?, red. B. Piskorska, Wydawnictwo KUL, Lublin 2013 (w druku).”

Jak widać KUL wpisuje się szeroko w retorykę obrony wartości „pomarańczowej rewolucji” kierowanej przez zwolennika nacjonalistów z pod znaku OUN-UPA, mordujących Polaków i Ukraińców podczas minionej wojny i jeszcze kilka lat po niej.
( KUL zbiera pieniądze, prawdziwy Polak nie daje? )

Link od tekstu: Czy przyjdzie nam pożegnać Ukrainę?

Dodam tylko, że dla całej Europy lepiej by było aby Ukraina taka, jaką jest obecnie NIGDY nie weszła do struktur unijnych. Byłem, widziałem: przekupstwo, łapownictwo, dezorganizację, upadek… Ten kraj obciąży finansowo już i tak ledwo dyszącą UE.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Tak było kiedyś i tak jest dziś… Nic się nie zmienia wniosków nie wyciągamy…”

  1. nie rozumiem starań o patronat prezydencki, przecież od dawna wiadomo, że dawniej Kaczyński a obecnie Komorowski jawnie stoją po przeciwnej stronie
    udział w obchodach można by raczej uważać za obrazę dla ofiar banderowskiego ludobójstwa
    po skandalicznej aferze z kilkuletnim blokowaniem sejmowej uchwały w sprawie banderowskiego ludobójstwa przez ówczesnego marszałka sejmu nikt z nas z pewnością nie głosował na Komorowskiego w wyborach prezydenckich, wybierając jakiekolwiek „mniejsze zło”

    „przekupstwo, łapownictwo, dezorganizację, upadek” – niestety brzmi to także jak opis Polski pod rządami „Solidarności”

Możliwość komentowania jest wyłączona.