Tanie domy i mieszkania w Niemczech. Za 20 tys. cały dom?

Ciekawa informacja na Interii mówiąca o bardzo atrakcyjnych cenach w Niemczech na nieruchomości, i tym, że często korzystają z tych ofert Polacy….

Oto krótki cytat:
„…W Niemczech nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości. Wszyscy obywatele Unii mogą kupić dowolne mieszkanie, dom czy działkę. Najtańsze oferty to okazja dla tych Polaków, którzy myślą o przeprowadzce do Niemiec i sami potrafią wykonać remont”…

W Polsce ograniczenia są. Znam jednego Niemca, rodowitego, który zakochał się w Polsce, nauczył się języka (polskiego- tak z dobrej woli – i z sympatii do naszego narodu…tak dokładnie powiedział przed laty w rozmowie ze mną na pytanie dlaczego się nauczył języka: „bo ludzie tutaj mu się podobają i tu jest inaczej…”) i chciał się tu przeprowadzić… po paru latach w końcu udało się mu to. Kosztowało to jednak dużo nerwów i chodzenia po urzędach….
Dodam, że jego sytuacja finansowa nie jest zła. Dokładnie na odwrót. I jego zabiegi nie zakładają podbojów finansowych. Kiedy już oficjalnie wprowadził się do miejsca zamieszkania w Polsce zrobił imprezę za grubych kilkanaście tysięcy dla całej wioski.
Przy remontowaniu domu daje zarobić polskim firmom budowlanym, nie zawsze z planowanym efektem….- dla siebie…

Warto chyba łamać konwenanse i utarte schematy myślowe zakładające i narzucające nam że: Polak z Niemcem to nigdy się nie dogada.
Skoro ciągle tak mówimy…, to może dlatego tak się dzieje…?

Cytat pochodzi z materiału: Dom w Niemczech za 20 tys. zł? – Interia

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.