Teatr nie Teraz: Ballada o Wołyniu w Poznaniu.

W końcu…Dzięki IPN -owi i naszemu naciskowi medialnemu na sferę publiczną.
Nie raz pisałem o tym przedstawieniu.
Na nim trzeba koniecznie być:

Ballada o Wołyniu Poznań – 19-go września

19 września 2018 r. o godz. 12:00 w Sali Koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza (ul. Solna 12) aktorzy tarnowskiego Teatru Nie Teraz zaprezentują „Balladę o Wołyniu” w reżyserii Tomasza A. Żaka.

Poniżej foto z różnych pokazów spektaklu w Polsce.

Ballada o Wołyniu

Ballada o Wołyniu – ze spektaklu

Jeden z plakatów „Ballady o Wołyniu” (Opole):


Ballada o Wołyniu, ballada o zaginionym świecie,
– Wykorzystano watki zaczerpnięte ze znanej powieści „Zasypie wszystko, zawieje” Włodzimierza Odojewskiego. …

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Teatr nie Teraz: Ballada o Wołyniu w Poznaniu.”

  1. Znakomicie wyreżyserowana sztuka z dobrymi recenzjami pozostaje wciąż jedyną poruszającą ten niezmiernie istotny i bolesny zarazem temat. Aleksandra Pisz, Agnieszka Rodzik i Ewa Tomasik wcielają się w rolę trzech bohaterek, które wprowadząją w przejmującą historię wołyńskiej zbrodni. W sztuce wykorzystane są fragmenty książki Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” oraz fragmenty wspomnień uczestników tragicznych wojennych wydarzeń.

    Ta atrakcyjna propozycja o wysokich walorach edukacyjnych jest skierowana do uczniów szkół średnich. Zapisy (indywidualne i grupowe) na spektakl w Poznaniu przyjmuje: Piotr Orzechowski (piotr.orzechowski@ipn.gov.pl).

    Ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp bezpłatny po uprzednim zgłoszeniu.

    1. nie byłem ale tylko z powodu złej informacji. dziś 19 września o g.14-tej otrzymałem wiadomość o spektaklu. wielka szkoda.

Możliwość komentowania jest wyłączona.