„Telewizją publiczną rządzi układ rządowy…”

W materiale czytanym na interia.pl w wywiadzie z byłym członkiem KRRiT Włodzimierzem Czarzastym dowiadujemy się w końcu wprost (jego zdaniem) dlaczego w mediach publicznych jest jak jest….

„Zdaniem Czarzastego, w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz w telewizji publicznej rządzi układ rządowy. We wszystkich tych ciałach PO i PSL mają większość, począwszy od Krajowej Rady, poprzez rady nadzorcze radia i telewizji, a skończywszy na zarządzie TVP. Platforma oddelegowała nawet do zarządu TVP dwóch ludzi bezpośrednio z rządu, dyrektora departamentu z resortu kultury oraz sekretarza stanu Mariana Zalewskiego.

„Jeśli weźmiemy to pod uwagę, no to ostatnie zachowania w Senacie można interpretować albo jako walkę frakcyjną wewnątrz samej PO, bo przecież PSL nie popiera tych zmian. Albo jako zapowiedź nowej koalicji, PO z PiS. A może PO chce mieć 100 proc. wpływu w KRRiT? Jest też inna interpretacja: to może być początek schizofrenii u polityków Platformy”
[…]
W opinii Czarzastego, Komorowski nie jest uwikłany w rozgrywki wewnątrzpartyjne, czemu ostatnio kilkakrotnie dał wyraz. Wie, iż wymiana składu KRRiT oznacza, że nowi członkowie znów będą się musieli uczyć wszystkiego na nowo. A takie zabawy to działania na szkodę państwa – akcentuje rozmówca „Polski The Times”.”

A więc mamy już wyjaśnienie tych cudownych rankingów popularności???

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.