Turcja w Europie? Za jaką cenę?…

polksiezyc_rozpadajacy
Cytat:
„Die Türkei braucht nach Einschätzung ihres Parlamentspräsidenten Ismail Kahraman eine ?religiöse? Verfassung, in der sich das Land nicht länger zum Säkularismus verpflichtet. ?Die neue Verfassung sollte nicht länger den Säkularismus enthalten(…), sie sollte religiös sein?, sagte der Politiker am Montagabend in einer Rede, von der türkische Medien am Dienstag Videoaufzeichnungen veröffentlichten. Kahraman monierte, das Wort ?Allah? tauche in der Verfassung kein einziges Mal auf. ?Wir sind ein islamisches Land. Deshalb sollten wir eine religiöse Verfassung schaffen.? Die aus dem politischen Islam kommende Regierungspartei AKP bemüht sich bereits seit einiger Zeit, das nach dem Militärputsch 1980 beschlossene Grundgesetz des Landes zu ersetzen.”

Tłumaczenie:
Przewodniczący Parlamentu tureckiego Ismail Kahraman domaga się, aby Islam stał się PAŃSTWOWĄ RELIGIĄ.
Turcja potrzebuje aby Konstytucja zawierała odniesienia do religii, kraj nie powinien dłużej pozostawać w sekularyzmie „Nowa Konstytucja nie powinna dłużej sekularyzmu zawierać (…), powinniśmy być religijni, jesteśmy islamskim krajem, dlatego powinniśmy religijną konstytucje ustanowić” powiedział polityk w poniedziałek do tureckich mediów.

(tł. Ewa R.)

To oznacza tylko jedno świat muzułmański wraca do korzeni, a wraca dlatego, że Europa chyli się ku upadkowi „wartości europejskiej laickości zdewaluowały się” Turcja zafascynowana postępem ekonomicznym Europy oraz jej rozwojem z początków XX- stulecia, nie widzi już nic wartościowego w europejskich dokonaniach- a chce wejść do Unii- ciekawe dlaczego..?

Ojciec Turków – Kemal Ataturk, twierdził, że przyczyną zacofania Turcji jest religia pisał – „Islam to absurdalna ideologia niemoralnego Beduina, zgnilizna, która zatruwa nasze życie” [cytat z: „Islam, kim jest naprawdę”]. Teraz jednak Turcja chce budować swoja tożsamość na religii, co oznacza, że fascynacja zachodem znana chociażby z książek Orhana Pamuka, przemija wraz z upadkiem Europy.

Rządząca Turcją AKP chce powrotu Turcji do islamskiego prawa z czasów Imperium Osmańskiego, poczynając od Konstytucji. Z takim to wianem chce wejść do Unii i rozsadzić tego trupa od środka, no i oczywiście wprowadzić islamski sunnityzm w Europie. Nie jest to trudne zadanie, bo Królowa Europy, już Turcję tu zaprosiła , teraz należy uczyć się tureckiego, aby jakoś przetrwać w tym świecie….
Nie tak dawno aresztowano kilku dziennikarzy w Ankarze , przeciwników Erdogana, a trochę wcześniej fala aresztowań – 65 nakazów – obejmowała zwolenników duchownego Galena .Po wykryciu korupcji w rządzie Erdogan – zarządził zakaz informowania o tych sprawach i przeprowadził czystki w sądach i policji. Taką tam mają demokrację .
Mało tego Angela Merkel ugięła się pod presja Ankary i zgodziła się aby artysta Jan Boehmermann był sądzony w Niemczech za obrazę prezydenta Erdogana, (faktem jest, że były to chamskie żarty) Kanclerz pokazała uległość wobec Turcji, z czego to Turcy wyciągają wnioski, że Niemcy są słabi i można ich przyciskać do muru.
Mało tego Turcja w ostatnim czasie w Waszyngtonie wybudowała największy meczet w USA i zamierza jeszcze wybudować 100 następnych. Do Niemiec natomiast zostanie wysłanych 1000 radykalnych imamów, którzy w finansowanych przez tureckie państwo meczetach nakłaniać będą Niemców do przechodzenia na islam.
http://www.faz.net/aktuell/politik/kritik-an-regierungsnaehe-tuerkei-hat-970-prediger-nach-deutschland-geschickt-14196192.html#/electionshttp://www.faz.net/aktuell/politik/inland/hamburg-wie-eine-evangelische-kirche-zur-moschee-wurde-14199036.html
Denerwujące jest również to ,że nasz Minister Waszczykowski wspiera ten pomysł, europejskich tchórzy i nawet poparcie osobiście dla tego planu ogłosił w Turcji. „I śmieszno i straszno” cytując słowa klasyka. Teraz 80 milionów muzułmanów zaleje Europę, a oni nie będą się z nami patyczkować, wezmą to zgniłe towarzystwo w jasyr, ale to już będzie za późno, spełnią się marzenia Sulejmana Wspaniałego, o panowaniu nad Europą.

Niestety głupiemu, to już nic nie pomoże tylko, tylko bycie „dimmi”. Do tego doprowadzają nas tzw. europejski ELYTY – których poziom intelektualny sięga dna . Rosja się cieszy i zaciera ręce, z tego tortu też coś dostanie , a jakże mogłoby być inaczej. Głupich to każdy w d… kopie ile wlezie, nawet te prymitywne ” beduiny” nas kopią . Więcej nic nie napiszę w tym temacie, każdy ma rozum i widzi, co się dzieje.
Wydaje mi się, że ja też głupieję na stare lata, bo 10. 04. wstałam o 7.00 rano, aby pojechać do Warszawy i popierać PIS.
E.R.