Tylko w jednej TV o Ludobójstwie na Wołyniu.


Wołyń

Wczoraj będąc u Mamy oglądałem wiadomości o godz 20.00 w TV – i zaraz po informacji o pogrzebie Bohaterów Wyklętych w Gdańsku szła informacja o Wołyniu, pamięci i … tych innych cichych bohaterach, tych z Kresów, …tych, którzy ginęli też za Polskę – i tylko dlatego, że byli Polakami.
Ginęli w straszliwych męczarniach, gdzie strzał pistoletowy był błogosławieństwem.
O nich już nie było tak hucznie w mediach – bo to tylko zwykli prości ludzie, chłopi, których jedyną winą była polskość…(mowa była o porządkowaniu grobów ofiar).
O nich Prezydent Duda milczał podczas ostatniej wizyty w Kijowie – mówiąc tylko o strategicznym partnerstwie.
Nasuwa się wiele bardzo smutnych i przykrych w istocie pytań do Pana Prezydenta:

Jak to jest?
Czy zapomniał?
Czy jest Prezydentem wszystkich Polaków, czy tylko niektórych?
Kto mu doradził to milczenie?

Ukrainie należy pomóc – ale przede wszystkim trzeba oprzeć tą pomoc o prawdę historyczną i POTĘPIENIE ZBRODNIARZY i ZBRODNI – LUDOBÓJSTWA!

Dlaczego?

W innym przypadku pokolenia wychowujące się na kulcie zbrodniarzy będą kultywować ich czyny. Przejmą ich ideologię, a także ich tradycję.
Tam na Ukrainie rosną pokolenia nieświadome zbrodniczego charakteru tych organizacji – pokazuje się im tylko jedną stronę medalu – po to aby wzmóc nienawiść – aby stworzyć doskonałe „mięso armatnie”?
To olbrzymie zagrożenie dla Prawdy, etyki i moralności…

Jaki naród z takiej mieszanki powstanie? Zakłamany, nakarmiony złem. Powielający najgorsze z możliwych wzorców. Jak poradzi sobie z tym Polska? Jak Europa? Jakie skutki przemilczania prawdy i zbrodni mogą się pojawić?

Dlaczego te proste prawdy nie są dostrzegane w Polsce? Dlaczego ci, którzy powinni je dostrzegać ich nie widzą?

członek rodziny ofiar - Wołyń

o Ludobójstwie

pamięć i prawda o zbrodni na Wołyniu

groby ofiar na Wołyniu

Fundacja niepodległości

Jaka polityczna poprawność nakazuje nam zachowywać się tak haniebnie w tej sprawie?
Gdy tymczasem odzywa się następna krewna Pani L. której relację o zbrodni spisałem na skrawkach papieru w gabinecie dentystycznym – jego poczekalni – kobiety, która tyle lat po wojnie nadal się bała…( Relacje )
Sam nie wiem jakim cudem namówiłem ją do tej opowieści.
To była ponowna trauma dla niej. Jednak musimy zbierać te relacje – na Ukrainie powstają manipulowane, kłamliwe relacje – wiem ze wykorzystuje się nawet fotografie polskich ofiar podpisując je jako ukraińskie.
Relatywizuje się ale też i wprost kłamie.
Słyszałem o tym już kilka lat temu we Wrocławiu.
Obecnie ten proces nabiera tempa i jest zorganizowany.
Buduje się tam za wszelką cenę etos – organizacji zbrodniczych – w myśl prawa międzynarodowego.

Pikieta pod ambasadą Ukraiany (YOU-TUBE)
(cytat):
Opublikowany 25.08.2016

Duda nie reprezentuje Polskiego interesu, to obrońca interesu banderowskiego. 24 sierpnia prezydent Duda jako jedyny prezydent innego państwa pojechał do Kijowa na 25. rocznicę tzw. „Niepodległości” Ukrainy. Ukrainy, która nie rozliczyła się ze swoją przeszłością. Ukrainy, która ludobójstwo dokonane na Polakach przez tzw. „siekierników”, OUN-B i banderowską część UPA – uważa sa swój MORD ZAŁOŻYCIELSKI.

https://youtu.be/SvvpiH1MS7Q

Z komentarza mailowego:

Nawet się już ze swoją zdradą nie kryje. Zupełnie jawnie i bezczelnie podpisuje dokumenty będące aktem zdrady wobec Narodu i Państwa Polskiego. Otwarcie pluje na Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa. Banderowcy i banderlandia i ich interesy więcej […] znaczą niż Naród, którego ponoć jest prezydentem. A raczej rezydentem i to rezydentem obcych i wrogich Nam interesów i planów […]

Potomek banderowca: Polacy zawsze wbijali Ukraińcom nóż w plecy, a ludobójstwa nie było

Prezydent Andrzej Duda uznał prawo Ukraińców do neobanderyzmu!?

Patroni niepodległości Ukrainy

Sojusz polsko-ukraiński w oczach innych to komedia

Michalkiewicz: Ukraina jest na granicy rozpadu, a Polska żyruje w ciemno wszystkiemu co robi Kijów

Dodam, że Prezydent Duda był JEDYNĄ głową jakiegokolwiek państwa na świecie która pojawiła się na Ukrainie.
To symptomatyczne…

Z mojego punktu widzenia jako Polaka, patrioty, wroga nacjonalizmów, nazizmu i komunizmu – oczekiwałbym od mojego prezydenta (wybierałem go wraz z rodziną):
duda
…zaangażowania w obronę swojego własnego narodu, godnego reprezentowania interesów SWOICH obywateli – również i tych które dotyczą pamięci historycznej.
To mój apel do Pana Prezydenta.

Żadne geopolityczne rozgrywki nie zastąpią wiary, siły i energii własnego narodu.
Robienie „dobrze” reprezentantom innych narodów bez oparcia w swoim może się straszliwie zemścić w przyszłych wyborach – olbrzymim brakiem zaufania.
To właśnie ten naród i jego interesy powinny być dla Pana Prezydenta najważniejsze.
Wierzę, że zrozumie to Pan.
Polsce potrzebna jest Prawda w wielu wymiarach:
– sprawie Żołnierzy Wyklętych; za czym jestem całym sercem znając i mając część z nich za kolegów i Przyjaciół wiele osób, które od lat walczą w tym temacie o upamiętnienie i Prawdę (chociażby Leszek Żebrowski, dr Kulińska, dr Sierchuła, dr Kucharski).
-także w sprawie zbrodni banderowskiego Ludobójstwa – potrzebne jest zdecydowanie i postawa jasno wskazująca na prawdziwe zagrożenie odnawiającym się kultem zbrodniarzy – i to dla dobra właśnie SAMEJ Ukrainy.
Gdyby nie ten kult jako pierwszy podążyłbym z pomocą w walce z komunistami destabilizującymi Ukrainę (pomijając fakt, że prawdopodobnie gdyby nie zbrodnie neo-banderowców na wschodzie wymiar tego konfliktu byłby zdecydowanie mniejszy). W tym przypadku, gdy tak niejasno i mgliście wykazujemy nasze stanowisko w tej sprawie, nie umiejąc odciąć się od korzeni neo-banderyzmu, co więcej po bratersku w stosunku do Ukrainy – pouczyć o tm zagrożeniu i upomnieć naszych braci, aby nie szli na lep neo-nazistowskich organizacji – robimy zupełnie coś odwrotnego.
To smuci ale i przeraża.
Nie możemy być tak dwulicowi.
To ostrzeżenie dla nas samych. Tylko honor, uczciwość, prawda i droga wyciągniętej w geście przyjaźni, ale też i słusznej przygany ręki z naszej strony, może ustrzec Ukrainę przed całkowitym upadkiem moralnym i etycznym, a być może i przed czymś o wiele gorszym.
Proszę to wziąć pod uwagę Panie Prezydencie.
Piotr Szelągowski


We wpisie wykorzystałem fotografie wykonane z aparatu telefonicznego – dlatego nie najlepsza jakość. Postanowiłem chociażby w ten sposób „zatrzymać w kadrze” informację o Pamięci z wczorajszych wiadomościw TV Trwam.

Dodam: pamięć należy się wszystkim bohaterom – Ince i wielu innym z Polaków przeciwstawiających się komunistycznej nawałnicy, jednak nie oznacza to że nie mamy prawa żądać od Ukrainy prawdy o zbrodniarzach, którzy poza tym że też walczyli z Sowietami – byli najokrutniejszymi w historii ostatniej wojny światowej mordercami ludności cywilnej.


Przy okazji polecam:
Nowa książka o historii Kresów: Polska i jej wschodni sąsiedzi

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Tylko w jednej TV o Ludobójstwie na Wołyniu.”

  1. Panie Duda czekamy już 73 lata na GODNE upamiętnienie polskich ofiar UKRAIŃSKIEGO ludobójstwa spod znaku OUN-UPA i SS Galizien. Pytam, ile jeszcze kolejnych lat mamy czekać na godne pochowanie i oddanie hołdu pomordowanym bohaterom Kresów ? Jacy to również ZDRAJCY w imię interesów USA i banderowskiej Ukrainy nie chcą dziś do tego dopuścić ? Jak mają na imię obecni zdrajcy, którzy chcą zaciągnąć całun niepamięci nad ofiarami banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej i obecnych terenach Rzeczypospolitej ? Kto nie potrafił Panie Duda ZACHOWAĆ SIĘ JAK TRZEBA w czasie swojej ostatniej wizyty w Kijowie i nawet słowem nie zająknąć się wobec Ukraińców w sprawie ich polskich ofiar, które pomordowali w latach 1939-1951 ??? Jakież jest to śmieszne i żenujące, że człowiek w osobie prezydenta tego kraju ma czelność, a raczej urządzać bezczelny teatrzyk hipokryzji i odgrywać bohaterstwo, nazywając innych zdrajcami, gdy sam zaledwie CZTERY DNI WCZEŚNIEJ zachował się jak zwykły TCHÓRZ, któremu w Kijowie nie przeszły przez gardło słowa o ludobójstwie Polaków przez Ukraińców, i który na trybunie ,,honorowej” przyglądał się marszowi UPA, które to oddziały w czasie przemarszu wznosiły nazistowskie okrzyki Sława Ukrainu, herojom sława oraz Sława nacji, smert worohom, a dowódcy tej armii nowej banderlandii ubrani byli w nowe mundury w symbolice UPA. Obok zaś stali przedstawiciele armii Estonii i Łotwy w mundurach będących kalką dawnych estońskich i łotewskich dywizji Waffen SS. Gdzie wtedy była pańska ,,niezłomna” odwaga panie Duda, że stał pan tam, pośród tych nazistów, zamiast w odważnym proteście opuścić to miejsce. Gdzie wtedy była panie Andrzeju Duda, pańska odwaga, niezłomność i zachowanie się jak trzeba ???

Możliwość komentowania jest wyłączona.