Uczyć walki o swoje od młodego – koszykówka.Poza zgraniem zespołowym, poza pasją uprawiania sportu, jest jeszcze jeden ważny aspekt tej zabawy: umiejętność walki, o zwycięstwo zespołu, o pokonanie swoich własnych ograniczeń.
W tym przypadku miała miejsce walka słabych z silnymi. Z góry wiadomo było kto jest lepszy i kto wygra. Jednak na boisku obserwując zmagania zawodniczek nie odniosłem wrażenia ich słabości. W oczach widziałem zaciętość, ani na chwilę nie odpuszczały. Widać było gorszy warsztat, brak wykończenia – mniejsze umiejętności techniczne – jednak nigdzie nie było widać rezygnacji z walki.
Prosto jest wejść na boisko wiedząc że i tak się wygra ze słabszym – o wiele trudniej jest podjąć wyzwanie, wiedząc że się przegra – i nie poddawać się.

Walczyć do końca.

Wierzyć.

Jak wygrał Dawid z Goliatem?
Piękna nauka, która jest w naszych sercach, to widziałem oglądając walkę sportową do końca dziś na boisku przy ul Chwiałkowskiego…

To daje nadzieję na przyszłość – i uczy nadziei i wiary w zwycięstwo, swoje własne, wewnętrzne i drużynowe.

Czy wynik jest ważny…

…Kiedy widzimy taką pasję walki?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.