USA naszym nieprzyjacielem? Szef FBI nie przeprosi…na polecenie „Białego Domu”.

Może same obraźliwe dla Polski i Polaków słowa to jeszcze nie jest objaw i oznaka wrogości czy nieprzyjaźni. Brak jednak chęci do przeprosin, pokajania się oznacza już zupełnie co innego. A jeszcze inna wymowa jest w takich doniesieniach…:
gw

W dzisiejszym „Głosie Wielkopolskim” również jest mały artykulik na ten temat. Fragment jego sfotografowałem i poniżej umieszczam.
glos_wielkopolski

Ciekawe, że nie pojawia się nazwa Francji, gdzie również prześladowano Żydów. Ów dyrektor FBI jeżeli już zaczął mówić powinien wymienić WSZYSTKIE kraje gdzie zdarzali się źli ludzie, a następnie dodać, że krajem w którym uratowano najwięcej Żydów była Polska.

Protest: Protest przeciw zniesławianiu Polski

Można na podstawie pierwszego nagłówka prowadzić różne domniemania, włącznie z takimi, że dla administracji obecnego prezydenta (a może i nie tylko) jesteśmy jako kraj czy też naród niczym ważnym, skoro wydaje polecenie „nie przepraszania”.
Skoro nic nie zrobiliśmy w sprawie wypadku w Smoleńsku, można nam teraz dowolnie ubliżać. Skoro jesteśmy tak nieporadni jak jesteśmy, cóż – można wszystko. Broni nie mamy, armia lewie dyszy, nie stanowimy zagrożenia dla nikogo. Takie są realia.
Czy można to jakoś zmienić?
W takiej sytuacji gdybym ja był przywódcą takiego państwa, zacząłbym szukać sojuszników w krajach takich jak Węgry, Rumunia, Słowacja.
Zbudowałbym z nimi grupę sprzymierzoną – a może też i mrugnąłbym do Rosji żeby móc w końcu jak wytrawny polityk żonglować między jednym mocarstwem a drugim. Obu im powinno zależeć na naszym kraju z uwagi na położenie geopolityczne.
Nie opowiadałbym się otwarcie po żadnej ze stron, wytrawnie manipulowałbym obietnicami dla jednych i drugich… Wygrywałbym ich przeciwko nim samym, a na pożytek swojego kraju.
Tworzyłbym sojusze które przynosiłyby pożytek Polsce.

Niestety, obecnie obawiam się, że to czyste polityczne SF.
Czy my mamy w obecnej chwili jakąkolwiek na arenie międzynarodowej renomę? Mir? Posłuch?
Wątpię.
Jesteśmy już poniżej parteru – podejrzewam, że bez mała, na obu łopatkach…

Piotrek

Ciekawostka. Dostałem na FB link do strony z petycją służącą odwołaniu dyrektora FBI: Immediately remove the FBI director, James Comey, from his current post over his claims that Poles colluded with Nazis.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “USA naszym nieprzyjacielem? Szef FBI nie przeprosi…na polecenie „Białego Domu”.”

  1. najpierw poparcie dla banderowskiego przewrotu na Ukrainie, poparcie dla naszych śmiertelnych ukraińskich wrogów, teraz medialny atak na Polskę poprzez wystąpienie szefa FBI
    „Biały Dom” zakazał przepraszać, pewnie i „Biały Dom” napisał swemu urzędnikowi tekst przemówienia

Możliwość komentowania jest wyłączona.