Ustawa o penalizacji Banderyzmu.


(foto przedstawia gloryfikowanie symbolów nazistowskich w kulcie Bandery na Ukrainie – oczywiście przekreślone przeze mnie)

Dobry krok w przód szczególnie po programie w TVN o neonazistach w Polsce.
Banderowcy działali w kolaboracji z III Rzeszą, do dziś popularne są na Ukrainie symbole nazistowskie, co więcej wychowuje się młodzież w kulcie nazistowskim miłości do Bandery, SS Galizien itp. TO poważne zagrożenie nie tylko dla Polski ale i dla Europy.

Cieszę się że TVN zajęła się nazistami – ciekawe kiedy teraz zrobi program o neonazistach i nacjonalistach ukraińskich przyjeżdżających z Ukrainy do Polski?

Mam informację, że jest ich trochę już w Polsce. Zarekwirowałem książki o UPA i gloryfikacji banderyzmu dwa lata temu tutaj w Polsce.
Człowiek, który a polskie obywatelstwo a w domu gloryfikuje Banderę i jego historię kolaboranta i współpracownika III Rzeszy.
Czas wyłuskać ich spośród tłumu uczciwych przybyszy ze wschodu.

Książka Michała Siekierki o dywizji Waffen SS składającej się z ochotników nacjonalistów ukraińskich:

Książka o dywizji SS "Galizien"
Książka o dywizji SS „Galizien”

Inne fotografie z moich wpisów na blogu:
Kijów 2010 rok atak nacjonalistów ukraińskich na wystawę polską dokumentujacą zbrodnię na Polakach i Żydach dokonaną przez OUN-UPA.

Pomnik Bandery we Lwowie:

Pomnik Bandery we Lwowie. Na wzór kacyków komunistycznych.

Demonstracja Warszawa – 70-rocznica 11 lipca

Plany nacjonalistów ukraińskich wcielenia Przemyśla do nacjonalistycznego tworu ich wymysłu (nadesłane z Ukrainy):

Linki

Link do dyskusji o nacjonalistach na: fb


Informacja:

Sejm uchwalił ustawę o penalizacji banderyzmu

Lista posłów którzy głosowali przeciw penalizacji: LISTA

Cytat z materiału z wp.pl: Nad projektem ustawy autorstwa Kukiz’15 głosowało 414 posłów. „Za” byli posłowie PiS oraz Kukiz’15. Projekt ustawy poparło też 11 posłów PSL, pięciu Nowoczesnej i dwóch PO. Od głosu wstrzymało się 130 posłów, a pięciu zagłosowało „przeciw”.


Linki:
Ukraińcy oburzeni polskim wnioskiem o uznanie ludobójstwa na Wołyniu – Zgłoszony przez Polskę do Rady Bezpieczeństwa ONZ wniosek o uznanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej jako ludobójstwa wywołał falę krytyki w mediach nad Dnieprem. Zamiast odnieść się do faktów historycznych wybrano atak na Polskę i włączono argument rosyjskiej agresji, stawiając Ukrainę w roli pokrzywdzonego.

Drugi link:
W obwodzie lwowskim ponownie pochowano ciała żołnierzy tzw. dywizji „Galicja” Jak informuje ZAXID.net, sanitarny pochówek żołnierzy 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS (potocznie określana jako 14 Dywizja Waffen SS-Galizien), niemieckiego „Wehrmachtu” i sowieckiej Armii Czerwonej znalazła grupa Towarzystwa poszukiwaczy ofiar wojny ?Pamjat??, badająca miejsca walk z okresu II wojny światowej. – DYWIZJA SS „GALIZIEN” jak widać ten portal delikatnie manipuluje faktami historycznymi nie używając w tytule oryginalnej nazwy, co więcej pisząc o potocznym określeniu „14 dywizja Waffen SS Galizien” sama używa tego potocznego określenia tyle że spolszczonego i pozbawionego najważniejszej cechy dotyczącej przynależności do ZBRODNICZEJ formacji SS. Ciekawa manipulacja – byle tylko nie pokazać prawdy w tytule.
Mowa jeszcze o pochówku rosyjskich żołnierzy, na foto jednak nie widać nikogo odtwarzającego jakąkolwiek formację sowiecką z tamtego okresu, za to widać ludzi w mundurach SS.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Ustawa o penalizacji Banderyzmu.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.