W radiowej „Trójce” o inzcenizjacji ataku UPA na polską wioskę.

Będąc u znajomego w sklepie dowiedziałem się od niego, że słyszał w radiu, dziś około 8.15 rano wypowiedź w której jedne z polityków próbował utwierdzić wszystkich w przekonaniu, że inscenizacja takowa to tak: „…jakby Żydzi robili inscenizację Oświęcimia…”. A więc oficjalnie przyznano, że to co działo się na Wołyniu to jednak było Ludobójstwo.
Przy porównaniu tak mocnym, nic więcej nie trzeba dodawać. Porównanie Oświęcimia z Wołyniem wystarczy nam w zupełności.
Można tylko zastanowić się dlaczego w takim razie była grupa posłów która głosowała przeciw uchwale uznającej tą zbrodnie za Ludobójstwo: Lista posłów którym nie zapomnimy…

Nie wiem czy można gdzieś dokładnie odsłuchać ten wywiad radiowy, ale podejrzewam że na pewno jest to możliwe według informacji kolegi był to 3 program Polskiego Radia około godziny 8 rano z minutami. Brał udział Pan Rostowski (to nazwisko pamięta) i inni.

Wracając do inscenizacji, jak wiadomo inscenizacje historyczne mają na celu przypominanie o ważnych wydarzeniach historycznych. Wydaje się, że Ludobójstwo na 133 tysiącach Polaków i kilkudziesięciu tysiącach osób innych narodowości w tym i ukraińskiej jest dość ważnym wydarzeniem historycznym.
Chociaż może nie mam racji…

Swoistego rodzaju inscenizacja są filmy fabularne. Był taki film: „Lista Schindlera”. Dotyczył Zagłady narodu żydowskiego.
To tak na marginesie…

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.