Doskonałe prowadzenie (Maciej Kuczka) i niezwykle ciekawe wprowadzenie to atuty wczorajszej debaty przedstawicieli młodzieży popierającej kandydatów na urząd Prezydenta RP przy Teatrze Polskim w Poznaniu. Debata zgromadziła w przeważającej części młodą publiczność. Szkoda że nie wszyscy reprezentanci byli zbliżeni wiekiem do uczestniczącej aktywnie w debacie młodzieży.
debata

Wstęp omawiający między innymi sytuację na arenie międzynarodowej, wschód: Rosja i Ukraina – w tym przypadku rejon najbardziej nas interesujący – poprowadził dr Tomasz Nakoneczny z Instytutu Wschodniego UAM.

Trzy krótkie fragmenty tego wystąpienia:

Dalej były rozmowy z przedstawicielami młodzieżówek Kandydatów, pytania i odpowiedzi. Całość dostępna na stronach Radia Merkury.
Poniżej kilka fragmentów zarejestrowanych przeze mnie wypowiedzi i zdjęcia ze spotkania.

tomasz_nakoneczny

debata_przerwa

centrum_po-pis

debata_poznan

korwin_ruch_narodowy

korwinowcy
Z ostatniej chwili, kwestia JOW. Projekt ustawy proponowany przez Korwina: „”Obywatele wybierają Sejm na okres 4 lat w głosowaniu powszechnym, równym, bezpośrednim i tajnym w jednomandatowych okręgach wyborczych”.
Jak to się ma do ataku na Kukiza w debacie? Przeczytajcie: Demencja starcza Korwin-Mikkego? A może „zatopienie” kandydata, który miał szansę na II turę?