Wielcy Polacy w Pałacu Działyńskich. Jak dziś ich widzimy? Poznań – Stary Rynek.

Czy warto przypominać tych, dzięki którym istnieje nasza Ojczyzna? Czy warto pokazywać ile pracy i wysiłku włożyli nasi rodacy w to dzieło, którego nawet nie doczekali?
Przecież obecnie to tak niemodne… A jednak. Może w tym bardziej już luźniejszym czasie nauki, powinny szkoły pomyśleć o lekcjach plenerowych, chociażby zwiedzeniu skromnej wystawy w holu Pałacu Działyńskich, aby dać pretekst do dyskusji, nie tylko o postaciach historycznych przedstawionych na wystawie, ale też i o zmaganiach, jakie musieli przeżyć, w wysiłku dla polskości, dla Ojczyzny, zmaganiach na płaszczyźnie duchowej i cielesnej…
wystawa_wielcy_polacy

Kilka zdjęć wystawy:
wielcy_polacy_wystawa_poznan

wielcy_polacy

polacy_w_paryzu

polacy

polscy_bohaterowie

niemcewicz


Dodatkowo na płycie Starego Rynku, można dowiedzieć się o tych, którzy walczyli w zeszłym wieku o wolność Ojczyzny z komunistycznymi pachołkami Moskwy:
bohater_wyklety

Czy nie jest przesadą i to straszliwą – nazywać tych ludzi, którzy poświęcili się dla Polski, bandytami, zdrajcami?
A może to nie przesada, lecz planowe i celowe działanie aby zniszczyć etos walki z okrutnym wrogiem Ojczyzny?

Warto myśleć i rozważać te sprawy, które tak często nam umykają…. A także bywa, że są przed nami ukrywane, lub deformowane. Jakiż cel tej manipulacji? Odnajdziemy Prawdę? Zostawiam Wam drogę do niej.
Szukajcie…

Poznań 2014
Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.