Wielki protest w obronie Grzegorza Brauna – RELACJE!

Z maila:
29 lipca Grzegorz Braun trafił do aresztu we Wrocławiu. Środowiska patriotyczne nie mają wątpliwości, że nękanie znanego reżysera ma związek z jego bezkompromisową postawą, odwagą w mówieniu niewygodnej dla wielu prawdy i twórczością filmową. Jego dokumenty, takie jak „Towarzysz Generał”, „Poeta pozwany”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „TW Bolek” czy „Transformacja. Od Lenina do Putina” – są solą w oku dla obecnego systemu. Warto przypomnieć, że aresztowanie Brauna opóźniło pracę nad realizacją jego najnowszego filmu, który nawiązuje do historii Mary Wagner – katoliczki z Kanady prześladowanej za antyaborcyjną działalność.

2 sierpnia odbył się wielki protest przed siedzibą aresztu, w którym przetrzymują reżysera. Pikietę zorganizowały środowiska niepodległościowe m.in. Stowarzyszenie Solidarni2010 i Solidarność Walcząca. Relacje z manifestacji pojawiły się w wielu miejscach, m.in.:

Solidarni2010 – Uwolnić Grzegorza Brauna

PCh24.pl – Wrocław: manifestacja poparcia dla Grzegorza Brauna

wDolnymŚląsku.pl – Uwolnić Grzegorza Brauna – relacja z manifestacji [film,zdjęcia]

Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu – ?300? wiecujących pod wrocławskim aresztem w obronie reżysera!

Niezależna.pl – Uwolnić Grzegorza Brauna! – manifestacja we Wrocławiu. NASZA RELACJA

Grzegorz Braun o swoim aresztowaniu poinformował w wywiadzie udzielonym KSD: Grzegorz Braun: Obowiązujący w Post-PRL-u tzw. ?kompromis aborcyjny? jest dokładnie na poziomie tego, co zaprowadził Hitler

Warto przypomnieć, że reżyser dobrowolnie zgłosił się do aresztu, lecz odmówiono jego przyjęcia: Czekając na wykonanie wyroku… Kolejna odsłona sprawy Grzegorza Brauna.

Aresztowanie Grzegorza Brauna ma związek z absurdalnym procesem, który dotyczy się już siódmy rok. Reżyser został oskarżony o to, że sam jeden pobił kilku policjantów (!). Tymczasem Braun twierdzi, że 12 kwietnia 2008 roku to on został poturbowany przez funkcjonariuszy policji, którzy odmówili wylegitymowania się. Złożył w tej sprawie oficjalną skargę, którą jednak odrzucono. Niedługo po tym, to jego oskarżono.

Dostępne w sieci informacje dotyczące sprawy wyraźnie wskazują na stronniczość sądu oraz towarzyszące procesowi rażące nieprawidłowości. Tylko podczas jednej z ostatnich rozpraw pozbawiono Brauna jego podstawowego prawa do obrony ? nie miał możliwości zadania pytań bardzo istotnemu świadkowi. Był nim jeden z oskarżających go byłych policjantów, który za przyzwoleniem sądu opuścił salę rozpraw, bo miał „do podpisania kontrakt za dwa miliony”. Kiedy oskarżony zaprotestował wobec tym nieprawidłowościom – najpierw został ukarany grzywną, a potem aresztem.

Proces, w którym ten wielki reżyser występuje jako oskarżony kompromituje i hańbi wymiar sprawiedliwości III RP. Warto odnotować, że za prześladowanym Grzegorzem Braunem nie wstawili się politycy tzw. opozycji.

Agnieszka Piwar
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy
Sekretarz Zarządu Głównego

ksd.media.pl
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy


Krótki fragment wywiadu z G. Braunem:
Dzięki postawie prof. Chazana chore dziecko nie zostało rozszarpane na strzępy i mogło się urodzić, a następnie umrzeć względnie spokojnie. Także matka, zamiast zabić, miała szansę z własnym dzieckiem się pożegnać. Tymczasem zwolennicy aborcji oburzają się, że to nieludzkie pozwolić urodzić się dziecku z ?mózgiem na wierzchu?, itp… Jak Pan skomentuje tego typu argumentację?

Prawdę mówiąc, zawsze zadziwiało mnie to niezmącenie dobre samopoczucie i bezkrytycznie wysoka samoocena tych ludzi, którzy najwyraźniej samych sami siebie uważają za idealnych. Tymczasem w oczach Stworzyciela wszyscy jesteśmy docześnie ? każdy na swój sposób ? rażąco nieperfekcyjni. A jednak przyzwala On na nasze istnienie, lituje się nad naszymi usterkami, nad manifestacjami naszej wewnętrznej, czy zewnętrznej brzydoty ? i wszystkim daje obietnicę zbliżenia do Siebie, tzn. ?promesę? doskonałości. Ale póki co, na tej Ziemi nikt nie jest idealny. Orzekać więc, że niedoskonałości mojego brata są nadto rażące, a moje własne jeszcze do zaakceptowania ? to jest niesłychana uzurpacja, świadcząca o niepojętym samozadowoleniu. Kto jest ?brzydszy? – dzieciątko, które bez najmniejszej własnej winy rodzi się kalekie, czy domagający się jego śmierci osobnicy, którzy na własne życzenie doprowadzają się do stanu monstrów moralnych – ?

Skąd zaś w tym pięknym dobrym świecie bierze się brzydota, kalectwo i w ogóle zło ? niejednokrotnie przekraczające naszą odporność? No, to jest właśnie ?mysterium iniquitas?, tajemnica, której nie możemy sami ani pojąć, ani tym bardziej przezwyciężyć ? mamy natomiast przyjąć do wiadomości, a przy końcu czasów wszystko się wyjaśni. Ponieważ wiemy, że od Boga nie pochodzi nic, co by nie było dobrem, prawdą i pięknem ? jasnym jest, że wszystko, co od tej Boskiej wyśrubowanej normy odbiega, pochodzi od Jego nieprzyjaciela. Pytanie, w jakiej mierze ten ostatni zyskuje w nas chętnych współpracowników w swym dziele – ? Oby się nie okazało, że także i my naszą nieprawością bezpośrednio się przyczyniamy do kalectwa, chorób i wreszcie śmierci naszych bliźnich.

Fragment Przysięgi Hipokratesa brzmi: ?Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego?. Tymczasem lekarz, który postępuje zgodnie z tymi zasadami, otrzymuje na kierowany przez siebie szpital potężną karę finansową, prezydent Warszawy podejmuje decyzję o zdjęciu go z funkcji dyrektora placówki, a w prorządowych mediach nieustannie trwają bezwzględne ataki na niego. Kto rządzi tym państwem?

No tak, ale zdaje się, że ?Przysięgę Hipokratesa? w nowych pokoleniach medyków nie wszyscy już znają ? została ona przecież zastąpiona jakimś tekstem o powadze nie przewyższającej ?przyrzeczenia zuchowego?, w którym jasność dyrektyw została skutecznie rozmyta, więc i o kategorycznym zakazie odbierania życia nie ma już mowy.

Pan prof. dr Chazan swoim postępowaniem naruszył interesy potężnego lobby i wielkiego przemysłu ? na straży których stoją w Polsce urzędnicy najrozmaitszych szczebli. Hańba im ? a szacunek prof. Chazanowi. On zrobił, co mu sumienie podyktowało ? kwestia, co my w tej sprawie zrobimy?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.