Wspaniałe Koty Burmańskie -… a koty dachowce europejskie nie są wspaniałe?

„Słyną ze swojego eleganckiego wyglądu, hipnotyzującego spojrzenia i pogodnego usposobienia, ale w Birmie, kraju od którego rasa wzięła swoją nazwę, są praktycznie nieznane.”

Kocham koty, – mają swój urok, magię i coś jeszcze niezależność. Nigdy jej nie sprzedadzą nawet za cenę własnego życia.
Można powiedzieć że jest to rodzaj ideału duchowego… Wzorca: bezkompromisowego…

„Koty burmańskie, które mają sporo cech wspólnych z innymi rasami regionu, jak np. kotami syjamskimi, występowały w południowo wschodniej Azji od ponad tysiąca lat.

W XIX i XX w. rasa została „rozcieńczona” poprzez napływ innych typów kotów, ale w czasach brytyjskiej kolonii ( przed 1948 rokiem) pewna ilość kotów czystej rasy burmańskiej została wywieziona do Wielkiej Brytanii.

Większość współczesnych kotów tej rasy to potomstwo kotki Wong Mau, która została wywieziona do Stanów Zjednoczonych w 1930 roku, podaje międzynarodowa organizacja zajmująca się rasami kotów (The International Cat Association).

Te krótkowłose koty o złotych oczach występują w kilku kolorach od srebrzysto niebieskiego, poprzez kremowy, aż po bogaty brąz.”

Źródło cytatów: Koty burmańskie wracają do domu

Poniżej kilka zdjęć pięknej kotki „dachowej”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.