Głosować można przez internet do końca października: Głosuj !!!
(Na dole wpisu dokładny opis jak głosować)


Mamy szansę w końcu zaistnieć – w wymiarze ogólno-miejskim. Akcję organizuje mój kolega, ja go wspieram medialnie.
Wkrótce na wszystkich moich profilach blogerskich pojawi się reklama i informacja na temat projektu. Obywatelski Projekt Ligi Strzeleckiej dla mieszkańców Poznania.
Będzie istniała możliwość DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH – krótkiego szkolenia i uczestnictwa w zawodach.

Jak Wiecie od lat piszę u mnie na blogu o strzelectwie, sam strzelam mam licencję sportową, sędziego i prowadzącego strzelania.

Byłem na tyle skuteczny, że poza moją żoną (która też ma licencję sportową i strzela) namówiłem do przynależności do klubu sportowego kilkudziesięciu moich znajomych, w tym także posła Kukiz15 z Przemyśla Wojtka Bakuna.
Wojtek na foto poniżej po lewej:
(wizyta klubu Kukiz15 w Radwanowicach pod Krakowem w fundacji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie: Radwanowice kontra Kukiz Army )


Jest zawodnikiem sportowym naszego poznańskiego klubu, a poza tym propaguję intensywnie ten sport, między innymi na blogu i w przestrzeni publicznej Poznania.
Sam projekt obywatelski też jest skoncentrowany właśnie na takim propagowaniu.
W skrócie; chodzi o 10 startów w tzw. lidzie poznańskiej poprzedzonych (dla nie umiejących strzelać) szkoleniem z zakresu bezpieczeństwa i umiejętności strzeleckich. Dlatego też zgłosić będzie się mógł każdy (nie tylko osoby z zawodniczą licencją strzelecką). Nie są to zawody stricte wpisane do kalendarza PZSS czy WZSS – ponieważ ich cel to propagacja tego sportu, taki jakby pierwszy krok do jego uprawiania.
Ideą jest propagowanie strzelectwa – jako sportu. Ponieważ media koncentrują się w zasadzie tylko na sportach zespołowych, lub sportach wymagających dużo ćwiczeń i praktyki – o strzelectwie praktycznie nie ma żadnych informacji.
Tymczasem jest to sport dość łatwy jeżeli chodzi o rozpoczęcie jego uprawiania, mający też spory wpływ na naukę odpowiedzialności, koncentrację, wyciszenie, uspokojenie się.
Klub do którego należę, szkoli młodzież od 13 roku życia (broń pneumatyczna sportowa).

Ponadto w czerwcu tego roku organizowałem Konferencję z udziałem Pana Romualda Szeremietiewa propagatora posiadania broni przez wszystkich w Polsce, którzy tego chcą (spełniających warunki).


Współorganizatorami byli min. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Halber i klub sportowy „Diana” (strzelba), posiadający na swoim koncie wiele sukcesów sportowych w tej dyscyplinie.
( Konferencja okiem aparatu fotograficznego ).
Materiały po konferencyjne: materiały do druku

Cały zarząd stowarzyszenia, którego jestem prezesem strzela sportowo. Propagujemy tą formę organizowania sobie czasu i poświęcania go na uprawianie jednego z trudniejszych sportów indywidualnych, szkolącego przede wszystkim koncentrację, skupienie umiejętności manualne i sensoryczne.


Nie mylić z myślistwem (strzelaniem do zwierząt), którego generalnie nie aprobujemy.
Niektóre z moich wpisów:
Nie bać się broni
Jak założyć strzelnicę? Porady
Strzelectwo sportowe
WKS Grunwald

Nawet przy okazji obecności na prelekcjach kresowych, gdzie jestem zapraszany do szkół i bibliotek miejskich, często mówię o potrzebie uprawiania sportów strzeleckich, a przy okazji zaproszenia do:
Wschowa i Szlichtingowa… – uczestniczyłem bezpośrednio w zawodach amatorskich organizowanych z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Rozwój i propagacja tego sportu jest dla mnie o tyle ważna, że w wymiarze czysto sportowym jest to niezwykle ciekawa i motywująca rywalizacja,
przy czym; nabyte umiejętności strzeleckie też nie są bez znaczenia.
Jak wiadomo wielu strzelców przedwojennych wsławiło się i swoim postępowaniem i zachowaniem patriotycznym podczas ostatniej wojny światowej.
Każde tego typu zajęcia sportowe (jeździectwo, strzelectwo, sporty walki), powodują wzrost świadomości społecznej i duchowy rozwój u zdecydowanej większości zawodników.

Tym samym do dzieła. Propagujcie i informujcie innych.


(z Wojtkiem Bakunem po udziale w zawodach Braterstwa – zająłem wtedy 2-gie miejsce w pistolecie centralnego zapłonu z wynikiem 92 pkt na 100)


Więcej informacji o strzelaniu, już wkrótce na stronie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego, które już niedługo uruchomi sekcję strzelecką dla swoich członków. Miejmy nadzieję, że przyczyni się to do zdrowej propagacji strzelectwa jako sportu i doskonałego sposobu na rozrywkę i wyciszenie (tak tak!) po godzinach stresującej pracy. Po pierwsze; zawsze słuchawki na uszach, po drugie; uspokojenie nerwów, po trzecie; koncentracja na celu.
Tak więc realizujmy swoje cele, również poprzez trafianie w nie.
:-)


Wszystkie informacje i dane poniżej:

JAK GŁOSOWAĆ:
Wchodzimy przez link poniżej „Głosowanie”, wyszukujemy projekt nr 39 w kategorii „ogólnomiejskie” zaznaczamy go z prawej strony – klikając w kwadracik.
Możemy jeszcze wybrać projekt z serii rejonowe. Osobiście polecam dwa: V1 i V2 (Grunwald). Zaznaczamy tak samo jak ogólnomiejski z prawej strony.
Następnie:
na dole wypełniamy formularz wpisując imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania i zaznaczając zgody
(przynajmniej dwie pierwsze: Oświadczam że podane… ; Wyrażam zgodę…)
Jeszcze tylko uwiarygodnienie: CAPTCHA: Jaki jest wynik …
I potwierdzenie poniżej na zielonym tle przycisku: ODDAJ SWÓJ GŁOSLINK DO STRONY GŁOSOWANIA:

Głosować można przez internet do końca października: Głosowanie


UM Poznań

Tutaj jest profil akcji na fb: projekt obywatelski dla Poznania na facebooku – strzelectwo

Zachęcam do głosowania i namawiania do tego znajomych. Jest spora szansa na realizację bo kilka środowisk zaoferowało już wsparcie (strzelnice, kluby sportowe).

Wszyscy chętni na strzelnicę

Wszyscy chętni na strzelnicę


Potrzebujemy każdego – Ciebie również!


Niepoprawni.pl

blogmedia24.pl