Wybory do Rad Osiedlowych – już w tą Niedzielę

Ze swojej strony namawiam gorąco do uczestnictwa w wyborach. Do tej pory zasiadali w nich ludzie z minionego systemu, zupełnie nie reformowalni. Jak to powiedział mój znajomy chodzący tylko na uroczyste apele do szkół podstawowych i na kawkę i ciasteczka w klubach osiedlowych. Nie tak załatwia się sprawy mieszkańców nie tak się pomaga swoim współlokatorom. A spraw jest wiele do zrobienia na naszym i innych osiedlach. Postawcie na młodych…

Porusza w swojej ulotce wyborczej kilka ważkich spraw Pan Jarosław Haładuda. Są one zbieżne z moimi poglądami (Piotr Szelągowski). Wspomnę o dwóch:
1. Ogrodzenie placów zabaw dla dzieci; wydaje sie to niezbędne, po to aby i dzieci czuły się bezpieczniej, a także po to aby nie musiały co chwila wdeptywać a psie odchody, ponieważ brak ogrodzenia nie przeszkadza psom zupełnie w załatwianiu swoich fizjologicznych czynności dookoła zjeżdżalni czy piaskownic. Nawiezienie piasku w takie miejsca zapewni też bezpieczeństwo polegające na rozpoznaniu ewentualnych przedmiotów, które mogą być groźne dla dzieci, jak np. kawałki szkła. W trawie ich nie widać.
2. Parkowanie: od kilku już osób słyszałem, że doraźny sposób na przynajmniej rozwiązanie problemu częściowe to namalowanie pasów w miejscach do parkowania. Ile to razy zżymaliśmy się na niesfornych kierowców którzy zajmowali spokojnie dwa miejsca do parkowania. Niektórym trzeba pokazywać jak mają parkować. Tak to już jest… W dalszej konsekwencji przyduszenie spółdzielni do budowy chociażby jednego parkingu piętrowego na terenie naszego osiedla. Tak aby wjazd na teren parkingu był tańszy dla posiadaczy aut zameldowanych na terenie osiedla.

Tematów jest wiele. Dodatkowy to monitoring na ulicach wokół stadionu. Tam którędy ciągną grupy kibiców. Większość to normalni porządni obywatele, niemniej zdarzają się wyjątki. Efektem jest porysowany lakier samochodowy, odłamane lusterka, sam kiedyś widziałem kibica biegającego po samochodach…
Monitoring w takich miejscach skutecznie odstraszyłby tego typu postępowanie, a dodatkowo umożliwiłby złapanie winnych.
Ponadto są wandale podpalający pojemniki na plastyki czyt nawet zsypy w blokach. Sądzę, że monitoring dopomógłby w ich wyłapaniu.

Głosujmy na młodych, którzy chcą coś osiągnąć, zrobić. To jest praca społeczna bez profitów. Ci, którzy teraz starają się zachęcić Was do głosowania robią to tak naprawdę dla Was. Po to aby nam się lepiej żyło. Może warto o tym pamiętać?
Kto nam nie pomoże lepiej, jak ten który żyje wśród nas i np. zdenerwowany brakiem odpowiedzi na swoje maile do obecnego przewodniczącego rady osiedla (sami spróbujcie wysłać maila na adres umieszczony w gazetce „Informator Osiedlowy” – ja nie otrzymałem nigdy odpowiedzi…) postanowił kandydować aby w końcu coś zmienić….
Pamiętajcie, ten kto nie głosuje nie ma prawa wypowiedzi na te tematy. Ponieważ nie wykazał się najprostszym obywatelskim zaangażowaniem. Nie poszedł oddać swój głos aby coś zmienić….

Piotrek

Pomocne linki:

Wybory do Rad Osiedli

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.