Wybory na Ukrainie – wyniki. Nacjonalistyczna Swoboda czwartą siłą w parlamencie.

Za materiałem z Interii:

„Zgodnie z danymi CKW na drugim i trzecim miejscu znalazły się partie opozycyjne: Batkiwszczyna (Ojczyzna) byłej premier Julii Tymoszenko, która znajduje się obecnie w więzieniu, i Udar (Cios) znanego boksera Witalija Kliczki. Otrzymały one odpowiednio 101 i 40 miejsc w Radzie Najwyższej.

Czwarte miejsce uzyskała nacjonalistyczna i także opozycyjna partia Swoboda, która zdobyła 37 mandatów, a na piątym uplasowali się komuniści z 32 mandatami.

W nowym parlamencie zasiądzie również siedmiu przedstawicieli innych, mniejszych partii, oraz 43 posłów niezależnych.”

Źródło cytatu: Ukraina: Są oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych

Czy w końcu Europa dostrzeże zagrożenie na Ukrainie? Siły nacjonalistyczne wdzierają się do władzy. U nas nic takiego nie ma miejsca, a mimo to co jakiś czas przyszywa się nam łatkę „nacjonalistów”, czy państwa w którym brak równego traktowania.
W takim razie jak można mówić o Ukrainie, gdzie partia gloryfikująca pomocników Hitlera w mordowaniu Żydów i innych narodowości, co więcej; budująca im pomniki dostała się do parlamentu?
Brak komentarzy Unii w tym zakresie?
Czyżby bardzo wybiórcze i zachowawcze działanie?

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.