Wypadki samochodowe – najgorsza statystyka Europy: Polska

Wg. statystyk unijnych Polska jest na ostatnim miejscu w Europie pod względem śmiertelności w wypadkach drogowych.
„Komisja Europejska podała do informacji publicznej raport w sprawie wypadków drogowych w Unii. Niechlubne pierwsze miejsce zajęła w nim Polska, w której dochodzi do największej liczby kolizji na drogach i w których ginie najwięcej osób. Jesteśmy przy tym jedynym państwem, w którym liczba ofiar wypadków drogowych rośnie.

…Wszędzie spada, w Polsce rośnie

W 2011 roku w Polsce doszło do 40 tysięcy wypadków drogowych. W porównaniu do roku poprzedniego to 1200 wypadków więcej. Ogólny bilans osób poszkodowanych w wypadkach to 49 tysięcy oraz 4,2 tysiące ofiar (jest to wzrostowi o odpowiednio 600 rannych oraz o 300 zgonów).

Zatrzymano w tym okresie 183 tysiące kierujących pojazdami, którzy byli pod wpływem alkoholu (wzrost o 10 tysięcy w porównaniu do roku poprzedniego). Nietrzeźwi kierowcy spowodowali 2717 wypadków, w których 300 zginęło, a 3,8 tysięcy zostało rannych.
[…]
Nie tak dawno Polskę zszokował sposób szkolenia kierowców samochodów ciężarowych. Instruktor tłumaczył przyszłym kierowcom „Jak ci ktoś wjedzie osobówką to wal w osobówkę. Wiecie dlaczego? Bo osobówka jest zawsze poniżej waszych nóg. Normalnie tak trzeba przypier?, żeby nie uciekł” mówił instruktor.”

Źródło cytatu: W Polsce na drogach najwięcej ofiar w Europie. Naukowe rady, jak przeżyć najbliższą podróż

Film ku przestrodze.
Uwaga! Drastyczne sceny: Oglądanie dozwolone od 18 lat.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.