Z maila o wypowiedzi Orbana dotyczącej MFW. Węgry wolą wolność.

Nadesłane z Maila przez Pana Wojciecha:
„Premier Węgier poinformował, że wyklucza ewentualność skorzystania przez swój kraj z kolejnej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

?Kolejnej rundy negocjacji we wrześniu nie będzie. Węgierska gospodarka wychodzi na prostą i nie zamierzamy korygować naszego budżetu na 2013 rok. Nie spełnimy wygórowanych żądań MFW, ponieważ warunki udostępnienia linii kredytowej uderzyłyby w węgierskie społeczeństwo? ? cytuje PAP oświadczenie Viktora Orbana na jego profilu na Facebooku. ?Lista żądań MFW jest długa i nie jest zgodna z interesami naszego narodu. Nie zamierzamy przeprowadzać głębokich cięć budżetowych, zwłaszcza w szkolnictwie, opiece zdrowotnej i transporcie publicznym. Nie będziemy zmniejszać zasiłków rodzinnych, podwyższać podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, zmniejszać emerytur, zwiększać wieku emerytalnego. Nikt nie będzie nam dyktował, co i kiedy mamy prywatyzować? ? zaznaczył.

Orban dodał, że rząd ma pełnomocnictwa swego partyjnego zaplecza do przedstawienia w trakcie dalszych negocjacji z MFW i UE prospołecznych propozycji reform finansów publicznych. ?Negocjatorzy mają zaproponować alternatywny model oszczędzania, który nie naruszyłby interesów wielu grup ludności, a ja jestem głęboko przekonany, że do porozumienia z Unią i MFW dojdzie, i to jeszcze w tym roku? ? stwierdził.

Źródło: Nowy Obywatel

Za to nasi geniusze spełniają wszystkie zachcianki MFW dla dobra narodu”
TO zastanawia… Węgry są państwem niepodległym i suwerennym. Widać to po wypowiedzi ich premiera. A my?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Z maila o wypowiedzi Orbana dotyczącej MFW. Węgry wolą wolność.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.