Z rozmów przed wyborczych o problemach mieszkańców – i ich widzeniu problemów miasta Poznania.

Ostatni wpis z mojej podstrony blogu szelagowski.com.pl:

5 listopada
Wczoraj w moje urodziny ? odbyłem wiele ciekawych rozmów, oczywiście straż miejska ? jak zwykle?
Pani opowiada: podchodzę do strażników aby zgłosić brak koszy na śmieci przy pętli na Ogrodach, raz że dość dziwnie wyglądali (nieprofesjonalnie), i jakoś tak ?cherlawo?, dwa że nawet nie zdążyłam wiele powiedzieć poza ?przepraszam??, a oni odmachnęli się z obcesowym ?nie mamy czasu? się oddalili?

Cóż?.
Wychodzi na to, że naprawdę chyba warto pomyśleć o likwidacji tej dziwnej organizacji para ? porządkowej?
O Pe-Ka się nasłuchałem ? pani opowiadała jak to była doświadczana jako osoba informująca o nowym systemie ? kiedy to bardzo niezadowoleni klienci MPK, można by rzec ? obrzucali ja wulgaryzmami ? chociaż przecież ona nie była niczemu winna?- niektórzy nawet tak stwierdzali co nie powstrzymywało ich przed ?rzucaniem mięsem?.
O kulturze też rozmawialiśmy ? można przecież docenić fakt, że ktoś kto chce pełnić funkcję społeczną poświęca swój czas, i próbuje skomunikować się z mieszkańcami. Forma: ?dziękuję bardzo za ulotkę, przeczytam w domu, teraz przepraszam nie mam czasu niestety na wysłuchanie pana/pani? wydaje się właściwa.
Niestety, jest rzadko stosowana.
Widziałem też Pana na ulicy Świt, który sprzątał po swoim psie.
Zadałem mu pytanie czemu to robi (chciałbym aby każdy to robił, i byłem ciekaw co nim akurat kieruje, ponieważ jest jednym z nielicznych właścicieli psów, który sprząta po swoim pupilu), odpowiedział mi:
?Co za pytania mi Pan zadaje, sprzątam bo po prostu tak trzeba i tyle?
CO więcej dodać ? to jest właściwe podejście po prostu!
Spotkałem też panią która czuje się oszukana przez dostawcę prądu.
Po kilkuminutowej rozmowie sam zacząłem się zastanawiać nad problemem. Mam materiały, po kampanii kiedy będzie więcej czasu opiszę to na stronie bezprzesady.com.
Przemyśleń po rozmowach jest więcej, nie daje się ich jednak wszystkich ?obrobić?.

Więcej na blogu szelagowski.com.pl

Pozdrawiam
Piotr SzelągowskiZ rodziną w Gdańsku sierpień 2014.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.