Zagrożenie dla polskiej racji stanu – kult Bandery i UPA wchodzi do szkół na Ukrainie.

Komentarz na FB do materiału:
„…Już to wszystko było w szkołach Ukrainy z roku 2004. Broszura S.Kulczyckiego i grupy „historyków” o działalności OUN i UPA. Naklad 120.000 ekz.!!! Dla szkoł Ukrainy
Być może ta broszura są nie znana w Polsce. Ale historycy, badaczy tematu slychali albo przeczytali innu broszuru – „Gora urodziła mysz. Banderowsku”. Autor tej broszury – Św. P. Wiktor Poliszczuk. To jest odpowiedź na broszuru Kulczyckiego, krityka ję….”
(zachowana oryginalna pisownia)

Fragmenty z materiału:
„Ukraiński resort oświaty zadecydował m.in. o kulcie OUN-UPA w szkołach. Będzie to w ramach programu: ?Koncepcja narodowo-patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży?
[…]
Nie byłoby w tych planach nic złego, gdyby nie to, że plany są oparte na ogromnym kłamstwie historycznym. Nie istniały takie twory jak: Państwo Litewsko-Ruskie, Państwo Kozackie czy Hetmanat…
[…]
Stawianie UPA jako wzorca moralnego dla młodzieży ma przypomnieć o walkach, jakie toczyła ta armia przeciw sowietom. Pomija się jednak jej ludobójcze aspekty. Ukraińska Powstańcza Armia w okrutny sposób pozbyła się od ponad 100 tys. do 200 tys. Polaków w celu ?przygotowania terenów dla Ukrainy?.”

Te doniesienia są bardzo niepokojące. Gdzie reakcja polskiego rządu? Powinniśmy się jej domagać.

Cytat pochodzi z: Kult UPA wchodzi do szkół

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Zagrożenie dla polskiej racji stanu – kult Bandery i UPA wchodzi do szkół na Ukrainie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.