Zamek potrzebny od zaraz – dlatego „Won!” dla muzeum…

Fałszywa akcja na Facebooku – trzeba jednak uważać na ten portal społecznościowy. Fałszywe podpisy znanych ludzi. Próba likwidacji muzeum za pomocą oszustwa…
Jak donosi PR:

„Właściciel lokalnej gazety twierdzi – wbrew prawdzie – że pod petycją w sprawie likwidacji placówki zebrał na Facebooku podpisy ponad 1000 osób. To kolejna akcja mająca na celu przejęcie zamku, w którym muzeum od poczatku istnienia ma swoją siedzibę.
Okazuje się, że z prawie tysiąca prominentnych osób w Szwajcarii, rzekomo podpisanych pod petycją, prawie żadna z nich nie wie, że przystąpiła do tej grupy na Facebooku. O swojej rzekomej deklaracji nic nie wie na przykład pani Senator Pascale Bruderer. Jej zdaniem jest to działanie w złym stylu i jednocześnie zła reklama dla akcji. Także znany prezenter telewizyjny Röbi Koller nie miał pojęcia o inicjatywie na Facebooku.
Dyrektor muzeum Anna Buchmann mówi, że akcja bardzo zaszkodziła placówce, ale na razie nie ma mowy o jej likwidacji. Plany modernizacji muzeum są gotowe od ponad roku, inicjatywę wspiera polskie Ministerstwo Kultury..”

Mowa o istniejącym od ponad 140 lat Muzeum Polskim w Rapperswilu. Jego przeciwnicy posługują się oszustwem na FB.
Wniosek dla nas – bądźmy rozważni w analizie akcji na FB – i ogólnie podchodźmy z uwagą do WSZELKICH informacji – starajmy się je sprawdzać krzyżowo tj. analizować inne źródła szczególnie te stojące po drugiej stronie barykady.

Więcej na stronie źródłowej z której pochodzi cytat: Chcą zlikwidować polskie muzeum w Szwajcarii

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.