Zapowiedź z FB. Stosunki z Ukrainą.


Z FB:
„Polecam jutrzejszą dyskusję w TVP Historia o g. 21.00 na temat stosunków polsko-ukraińskich. Biorą w niej udział państwo: Ewa Siemaszko, Rafał Ziemkiewicz, Grzegorz Motyka i Andrzej Szeptycki. Ten ostatni, za milczącą aprobatą gospodarza programu, Piotra Gursztyna, przeprowadza w ostatniej minucie atak (moim zdaniem wyreżyserowany) na moją skromną osobę.
Facebook

Skąd to wiem? Dyskusja, choć w programie telewizyjnym (np. w Wirtualnej Polsce) jest reklamowana jako „na żywo”, w rzeczywistości została wcześniej nagrana, a jej opis „wyciekł” do Internetu Przypuszczam, że też w sposób wyreżyserowany, aby podkręcić oglądalność. Z kolei na moje pytania w twej kwestii, zadane na Twiterze, red. Piotr Gursztyn odpowiedział w sposób pokrętny zarzucając mi „megalomanię”.

Atakami na moją osobę, zwłaszcza w wydaniu krewnego hitlerowskiego kolaboranta, nie przejmuję się. Przyzwyczaiłem się bowiem do tego w epoce PRL. Ale miałem nadzieję, jak widać naiwną, że w TVP nastąpi dobra zmiana. No cóż, osądzicie to Państwo sami.

Przy okazji, zdjęcie ilustrujące kolaborację arcybiskupa greckokatolickiego Andrzeja Szeptyckiego z Niemcami – Lwów, 18 lipca 1943 r., msza św. polowa dla SS Galizien.”

Do rozważenia…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.