Znów Juszczenko w Polsce. Po co?


Po co się tego osobnika zaprasza w ogóle do Polski? Z takimi porównaniami? Czy armie polskie pod dowództwem Piłsudskiego mordowały tysiącami i dziesiątkami tysięcy dzieci paląc je w ogniskach, rozbijając o ściany?

Juszczenko: nie byłoby sprawiedliwie mówić, że Armia Krajowa to anioły, a UPA to diabły […] Nie chciałbym, żeby pouczać Ukraińców, kto u nas miałby być bohaterem – zaznaczył ukraiński polityk. Podkreślił, że dobrze zna historię marszałka Józefa Piłsudskiego. – Dlatego pytam, co robił złego Bandera, czego nie robił Piłsudski. Najlepszym przykładem dla Bandery był właśnie Piłsudski – dodał.

Brak etyki, moralności i uczciwości.

30 sierpnia podczas zeznań przed Komisją Weryfikacyjną dotyczącą warszawskiej reprywatyzacji, jeden z lokatorów zwróconej właścicielom kamienicy przy Poznańskiej 14 w centrum stolicy zeznał, że właściciel umieścił w budynku grupę ukraińskich robotników. Ukraińcy mieli uprzykrzać życie mieszkańcom i grozić im wprost, że: zrobią im drugi Wołyń.
Zeznania Roberta Migrosa wywołały oburzenie Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości, który umieścił gniewny wpis na Twitterze.

To nie uszło uwagi rozżalonych Kukizowców. I dlatego, Panie Ministrze, od roku blokujecie ustawę Kukiz15 A ustawy reprywatyzacyjnej wciąż brak odpisał Jakiemu zjadliwie wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, a sam lider partii dodał na Facebooku: ?Czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi, bo jak mawia młodzież >>nie rozkminiam<<. Oburza się Pan Minister na straszenie Polaków przez ukraińskich robotników Wołyniem a jednocześnie od ponad roku PiS blokuje ustawę Kukiz15 o penalizacji propagandy banderowskiej.

Może czas w końcu pokazać ODPÓR – kłamstwom władz Ukrainy na temat „bohaterstwa” UPA – i zacząć karać za machanie znakami UPA? Sam słyszałem o takich groźbach od osób z Poznania. Kilkakrotnie. Wielu z którymi rozmawiam martwi się też wzrostem ilości Ukraińców w naszym mieście – nie znając ich nastawienia (tego prawdziwego nie udawanego) do nas.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.