Życzenia Świąteczne… na dzień 24 grudnia 2013 roku.

Jak co roku składam wszystkim przyjaciołom, znajomym kolegom i koleżankom serdeczne życzenia świąteczne, co ważniejsze jednak życzę też moim nieprzyjaciołom…
choinka


zdrowia, ale też i mądrości duchowej i zagłębienia się w to prawdziwe Dobro, które pozwala nas oddalić od nienawiści do innych. W przesłaniu Boga do ludzi to jest najważniejszym wznieść się ponad własne ograniczenia i chęć zemsty, nienawiść i Zło – pokochać nieprzyjaciół. TO jest szczególnie trudne… I to jest sensem przesłania misji Jezusa na Ziemi. Ponieważ kochać przyjaciół, rodzinę, dzieci (nawet te nie swoje) można i nie jest to stosunkowo trudne. Wyrzec się jednak nienawiści, w stosunku do swoich nieprzyjaciół – to jest wyzwanie. Dla wszystkich. I wierzących i niewierzących.
W myśl uniwersalnych zasad etyczno-moralnych uznawanych przez zdecydowaną większość ludzkości (99%) nie powinniśmy krzywdzić innych, a winy naprawiać, winnych resocjalizować. Co oznacza nic innego jak próbę wybaczenia, poza faktem uzmysłowienia winnemu, że postąpił źle.
Z tymi tezami jakby większość się zgadzała, jednak nie zawsze robią to wprost (przyznając rację tym założeniom), nie mówiąc już o wprowadzaniu ich w życie. Obłuda ze strony „wielkich moralizatorów” – polityków i nie tylko jest wszechobecna.
Wnioski mówiące o etycznych zasadach postępowania są uniwersalne. Potwierdzane w każdym prawie ludzkim, zabraniającym czynić źle, karzącym przestępców, jednakże dającym im możliwość zmiany (czy resocjalizacja/rehabilitacja – to od nich w dużej mierze zależy)
Temat jest bardzo obszerny. I dotyczy nie tylko osób wierzących w jakąkolwiek wiarę.
Z punktu widzenia moralności, jeżeli ktokolwiek będzie stosował się do zasad miłości bliźniego, bez względu na jego samego (jego dobre lub złe zachowania) spełni postulat Jezusa. Może to tak bardzo przeszkadza wrogom Miłości i Dobra.
Już nie chodzi tylko o tą czy inną wiarę, lecz o walkę z Dobrem i nagina się jego tezy. Czyniąc wyjątki. Aby wprowadzić Zło między ludzi, oswoić ich z nim.
Oczywiście wiara w słowa Jezusa (i w niego samego) jest najbardziej przeszkadzającą w walce Zła z Dobrem. To pierwsza religia, która zakłada miłość naszego prześladowcy. Mimo tego, co ów nam czyni. Jest to wielka tajemnica, tajemnica naszej psychiki. Czasami nie dajemy sobie rady z miłością dla tych najbliższych przecież…
Dla mnie też jest to wyzwanie. Znam wykładnię bezwzględniej i bezwarunkowej miłości, czy jednak potrafiłbym się do niej zastosować?
Dlatego też nie staram się Wam powiedzieć, że mi się to udaje bezbłędnie – chcę Wam powiedzieć że trzeba próbować. Tylko w ten sposób możemy coś zmienić – a przede wszystkim zmienić tych, którzy źle postępują. Musimy jednak zagłębić się w tą prostą myśl. Zrozumieć, pojąć jej przesłanie.
Zatem próbujmy – na pamiątkę Tego, który będąc dla jednych Synem Bożym zesłanym na Ziemię aby przekazać prawdę najważniejszą o Miłości, dla innych zaś dobrym, będącym bez winy człowiekiem, który zginął na krzyżu ponad dwa tysiące lat temu – wcześniej urodził się w Betlejem w ubogiej stajence. A którego przyjście na świat zostało dostrzeżone przez mu współczesnych i mędrców i władców…

Spróbujmy tej chwili refleksji, bez względu na wyznanie czy przekonania.
Przez krótką chociaż chwilę dopuśćmy tą bezwarunkową miłość do naszych serc; dla wszystkich, których nie lubimy, czy może nienawidzimy. Spróbujmy spojrzeć i na tych (zwanych politykami), których widzimy z lewej, czy prawej sceny politycznej jak na ludzi, których możemy pokochać, a którzy może nigdy nie zostali tym uczuciem obdarowani i dlatego są tak zagubieni. Uda się nam to? Znaleźć w nich człowieka jakim i my jesteśmy? Spojrzeć na nich, jak na osobę, którą najbardziej ze wszystkich kochacie i spróbować wybaczyć…

swiatelka_bozonarodzeniowe

Wszystkiego dobrego dla Waszych Rodzin i dla Was samych.
Piotr

Boże Narodzenie 2013
Boże Narodzenie 2013

Prawdziwy sens Świąt

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Życzenia Świąteczne… na dzień 24 grudnia 2013 roku.”

  1. Cytuje ” Oczywiscie wiara w slowa Jezusa (i w niego samego) jest najbardziej przeszkadzajaca w walce Zla z Dobrem….’

    Tutaj nie ma co popadac w skrajnosci. 'Oko za Oko, Zab za Zab’ – zna to Pan, Prawda ??? No Wlasnie !!!

    Ze Zlem trzeba walczyc z d e c y d o w a n i e, i Je wyniszczyc i to t y l e Panie Piotrze, prosze o tym nie zapominac no i z Bogiem !!!

    (zapraszam na moja strone na FB: Dla Polski/For Poland.

Możliwość komentowania jest wyłączona.