jow

Najnowsze materiały o JOW i walce o JOW:

Wielkopolski PUNKT informacyjny JOW – Poznań:

Wielkopolski-Punkt-Informacji-JOW – facebook.com
Agnieszka Białek i Małgorzata Halber


(utworzone: 25 i 26.06.)
Tomasz Wybranowski w Poznaniu
Tomasz Walenty Wybranowski

Trzecia siła – bez niej nikt nie będzie w stanie rządzić sam.
referendum

O Kresach, Ludobójstwie i JOW-ach w Turku.
Turek spotkanie Kresowe i JOW

(utworzone: 15.06.2015)
Jak to jest z JOW-ami?

Pierwszy w Wielkopolsce Punkt Referendalny – JOW powstał w Koninie. – wpis: 13 czerwiec 2015


Archiwum kampanii prezydenckiej:

Poznańskie wsparcie dla Kukiza jako kandydata na Prezydenta RP.
Zapraszamy do akcji ulotkowych. Pełen wolontariat!

Ważna informacja; spis pełnomocników: pełnomocnicy gminni i powiatowiUWAGA!: Szukamy wolontariuszy do roznoszenia ulotek wyborczych Pawła Kukiza.
kontakt:
mail: BezPrzesady


Pierwsza: „Kandydat na prezydenta Paweł Kukiz poinformował w środę na konferencji w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie), że ma już ponad 100 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą.”

Źródło: Kukiz zebrał 100 tys. podpisów


„Paweł Kukiz nie ma wątpliwości, że w Polsce wymiar sprawiedliwości istnieje teoretycznie. Sprawa wyroku na Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników z CBA wciąż budzi emocje i falę krytyki. Do sprawy odniósł się również Paweł Kukiz, kandydata na Prezydenta RP, samorządowiec i muzyk.

Kukiz na Facebooku przyznaje, że niezbyt szanuje fachowość Kamińskiego. „Mario „CBA” Kamiński …. Cóż… Szczerze mówiąc niezbyt szanuję go jako policjanta (mam na myśli fachowość)” – zaznacza na wstępie Kukiz.

Jednak później krytykuje w sposób jednoznaczny wyrok sądu w sprawie szefostwa CBA. „Ten wyrok, biorąc pod uwagę wcześniejsze orzeczenia „sądów” względem Sawickiej czy Nowaka to dowód na to, że w Polsce wymiar sprawiedliwości istnieje tylko teoretycznie….” – tłumaczy Kukiz, nawiązując do taśm ujawnionych w związku z aferą taśmową.”

Źródło: Kukiz: Stalinowska mentalność sądów i prokuratury


Doskonały materiał jaki ukazał się na blogosferze:
Wśród obecnych kandydatów znajduje się taki, który spełnia powyższe kryteria bodaj w całości. Od lat działa na rzecz lokalnych społeczności oraz najprzeróżniejszych stowarzyszeń pożytku publicznego. Poza pracą zawodową w której odniósł wiele sukcesów, udziela się także nie dla sławy czy pieniędzy, a z potrzeby serca i przez wzgląd na to, że tak Go wychowano, takie wartości Mu wpojono, takie zachowania były obecne w Jego rodzinnym domu. Choć znany jest większości, mniej osób ma świadomość zaangażowania tego Kandydata w sprawy zwykłych ludzi. Nie tylko mówi, ale przede wszystkim działa. Kluczowym elementem Jego kampanii jest dążenie do zmiany ordynacji wyborczej w kierunku jednomandatowych okręgów wyborczych. Tak zmiana byłaby w stanie odmienić dotychczasowy wygląd wyborów parlamentarnych, które w rzeczywistości z wyborami nie mają niewiele wspólnego. W takim układzie to nie partia a wyborcy decydowaliby o tym, kto dostaje się do Sejmu, a kto zawiódł zaufanie. Taka zmiana byłaby początkiem odbudowy Rzeczypospolitej w której suwerenem ponownie stałby się Naród.

Z tych właśnie, jak i innych, pomniejszych względów, Paweł Kukiz to mój Kandydat. Tym którzy Go znają i popierają mówię – tłumaczcie innym, jak niezbędne są zmiany w naszym kraju.

Całość: WE FREKWENCJI SIŁA, CZYLI O TYM, ŻE PAWEŁ KUKIZ MA OLBRZYMIE SZANSE


Mój tekst na pressmania.pl (fragment): „…W zasadzie można by odpowiedzieć jednym dość skromnym zdaniem: bo nie jest z politycznego mainstreamu, i walczy o słuszną sprawę: Polskę. Rozumiem jednak, że byłby pewien niedosyt tej wypowiedzi.
Z Pawłem koresponduję około 2 lat. Na tematy zupełnie inne; głównie kresowe. Mamy lekko odmienne zdanie na temat pomagania Ukrainie i Ukraińcom. Ja wysyłałbym do nich sam chleb, Paweł upiera się przy kamizelkach. Niemniej jest wspólny mianownik. Chcemy pomagać. Drugi temat to oczywiście UPA i nazizm odradzający się na Ukrainie. Tutaj jest od stycznia całkowita zgodność miedzy nami. Wszelkie przejawy szowinizmu, ksenofobii, nazizmu, gloryfikowanie zbrodniarzy, posługiwanie się symbolami nazistowskimi – należy zwalczać….

Całość: Dlaczego popieram Pawła Kukiza w wyborach na prezydenta RP?


Na salonie24: Dlaczego głosuję na Kukiza

„Trzeba przynajmniej w ten sposób mówić innym Rodakom o kandydacie Pawle Kukizie – jedynym niezależnym, który nie ma za sobą partii, ludzi partii i innych mechanizmów – jest po prostu „głosem ludu”. W taki sposób przybliżyć jego osobę Wyborcom. Po prostu; moje słowa jako przykład, jeden z wielu, ale i dowód bezpośredni. Tak jestem, istnieję, żyję wśród Was wyborca który zagłosuje na Pawła Kukiza.

A dlaczego? Czytajcie poniżej:…”


Pierwsza akcja ulotkowa: Ulotki kandydata na prezydenta RP Pawła Kukiza rozchwytywane…


Ulotki w Drezdenku, Krobi i Gostyniu.
Przy okazji prelekcji ks Isakowicza-Zaleskiego rozdawałem ulotki w tych miastach. Były też żywe rozmowy na temat kto lepszym kandydatem. Standardem było, że Kukiza wybierali ci, którzy nie chcieli w ogóle iść do głosowania, gdyby „do wyboru” byli tylko pozostali kandydaci. Kukiz wzbudza zaufanie, ponieważ jest szczery, walczy pośrednio o wybór drogi demokratycznej. O JOW-y. Nie udaje, że może nie wiadomo co, czy też że będzie jako prezydent „góry przenosił”. To buduje zaufanie oparte na prawdzie.
Tak zwani zawodowi politycy, są od dawna zdyskredytowani przez swoją „zawodowość”. Słyszałem wiele gorzkich słów na wielu z nich. Również i tych innych zwanych „antysystemowymi”. Popularność Kukiza jak sądzę wynika z jego prawdziwości i świeżości. Braku udawania. On naprawdę jest wkurzony na system.

kukiz_krobia

ulotki

kukiz_gostyn


Roboty dużo, a czasu mało. Rozsyłanie ulotek, rozwożenie ulotek – rozmowy, prowadzenie fanpage itp. Ale ale, chwila czasu się znalazła i zamieszczam kilka zdjęć ze spotkania z Turku organizowanego Przez Władka Karskiego.
kukiz_turek

kukiz_turek_1

kukiz_wielkopolska_turek

turek_kukiz

turek_kukiz_1

wielkopolska_kukiz_turek

Polecam też znajomym i Rodzinie z Turku Sympatycy Pawła Kukiza – Turek, Konin, Koło Społeczność


Dziś walczyliśmy pod zakładami VW w Swarzędzu.

Nie dałem rady zrobić sobie samemu zdjęcia, a wyjątkowo mój reporterski zmysł odłożyłem do kieszeni bo 1000 osób wychodzących przez bramy to sporo… i w efekcie po akcji sfotografowałem Kukizo-furę. …
kukizo-fura

kukiz-mobil

kukizo-kukiz


Banner: banner Paweł Kukiz

Wczorajsza debata w Poznaniu: Debata organizowana przez Radio Merkury


Jedna myśl do “jow”

Możliwość komentowania jest wyłączona.