Media proponują rozrywkę na poziomie gówna

Patrząc na to, co telewizje proponują w porze największej oglądalności jako rozrywkę, nie trudno o wrażenie, iż karmią społeczeństwo gównem. A naród łaknie je i czeka na kolejną porcję, czyli kolejne odcinki, edycje itd.

Magdalena Środa – filozof, etyk – stwierdziła jakiś czas temu, że: – Media opierają się na magii. Dziś widać to wyraźnie. W magiczny sposób zamieniają dobre filmy w żałosne reklamy, publiczne debaty – w obrzucanie się błotem, a rozrywkę – w gówno. Niestety, nie mam innego słowa.

Trudno się Panią Magdą nie zgodzić, jeśli non stop pojawiają się nowe edycje Big Brothera i innych tego typu programów. Stacje telewizyjne poszły dalej i wciskają gawiedzi ?Tańce z gwiazdami? i tym podobny chłam, jako wysoce emocjonujący show. Tak jakby było ważne, jak tańczy jakaś piosenkareczka czy aktor. Przecież to pierdoła, liczy się jak śpiewa piosenkarka, jak gra aktor, a to czy umie tańczyć, jest nieistotne. Jeśli telewizje chcą promować taniec, to niech transmitują zawody taneczne profesjonalistów.

Czytaj dalej na „Kulturalniku Poznańskim”