Stadion Lecha dwa razy droższy niż podobne obiekty w Niemczech!

Jak podaje interia.pl nie tylko chodzi o kosmiczną niegospodarność przy budowie stadionu, ale też i o bezpieczeństwo. Poznański stadion już w październiku zeszłego roku zakwalifikowano jako nie spełniający norm UEFA. Dlaczego wtedy się o tym głośno nie mówiło?

Wyjątki z artykułu z portalu interia.pl, który jako pierwszy podał informacje i zamieścił zdjęcia pracownika UEFA, o nie spełnionych normach bezpieczeństwa:
„…”Stadion spełnia polskie normy bezpieczeństwa” – ogłosił Ryszard Grobelny podczas wtorkowej konferencji prasowej. Zapomniał jednak przyjrzeć się zdjęciom, które w swoim raporcie prezentuje Europejska Unia Piłkarska (UEFA). Najbardziej dramatyczne ujęcie obrazuje zagrożenie życia ludzkiego – w momencie opuszczania stadionu 2 grudnia 2010 roku po meczu Lecha z Juventusem. Te klatki są szokujące….”

Dalej czytamy w innym miejscu artykułu o kosztach budowy stadionu, które przekroczyły najśmielsze oczekiwania… Czy oznacza to niegospodarność? I kto ponosi winę?:
„…Dokumentacja fotograficzna UEFA obnaża stan obiektu w Poznaniu, który kosztował już ponad 170 milionów euro, czyli lekko licząc dwa razy droższego niż podobne stadiony w Niemczech! A kolejne inwestycje są konieczne, myśląc o poprawie bezpieczeństwa, czy wykorzystaniu komercyjnym stadionu. UEFA na nieprawidłowości zwróciła uwagę po inspekcji 13 października 2010 roku. Jednak jej wnioski nie zostały wzięte pod uwagę i 2 grudnia, podczas meczu Lech – Juventus, jeden człowiek z UEFA wykonał kilkadziesiąt zdjęć, które stawiają nas, Polaków w kompromitującym świetle. Rzecz jasna, do tej kompromitacji nie poczuwa się prezydent Grobelny, który mówi o „polskich normach bezpieczeństwa”…”

I znów mamy przykład pozostałości po naszym ukochanym systemie komunistycznym, który tylko nauczył nas niegospodarności, aby nie powiedzieć więcej….
Prawdą jest, że znajomi przy granicy z Niemcami w okolicy Szczecina, kupują mieszkania i domki po tamtej stronie bo taniej, jak i również wynajmują pracowników do remontów bo TANIEJ! Pytanie co może być powodem, zbyt wysokie koszty podatkowe, czy też może wygórowane i zawyżone stawki, nie idące w parze z jakością wykonania…To smutne…

Link do całości materiału:
Stadion na Euro 2012 wielka porażka

Piotrek

BezPrzesady

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.