Paczki od Kresowian – dla Polaków za wschodnią granicą… Podkamień, Brody, Palikrowy…

Potomkowie Rodzin z Huty Pieniackiej przekazali świąteczne paczki dla Podkamienia, Palików, Brodów
kresy_fot_palkrowy_4
Paczki dla Podkamienia, Palików, Brodów
Po 5 godzinnym oczekiwaniu przekroczyliśmy granicę polsko- ukraińską i pojechaliśmy z paczkami zebranymi w Wołowie prosto do Brodów. Naszym politykom protestującym na Kijowskim majdanie warto przypomnieć aby lepiej usprawnili ruch graniczny i traktowali Ukraińców jak Europejczyków, inaczej zawsze zostaną ?wykolegowani przez politykę Rosji?. Na tym etapie już nie wystarczy machanie flagami na Kijowskim Rynku? Jednak nie będziemy pisać o tym, tylko o przekazaniu paczek na Kresy, które zebraliśmy w Wołowie.

Czytaj dalej Paczki od Kresowian – dla Polaków za wschodnią granicą… Podkamień, Brody, Palikrowy…

Magia i Miecz – fantasy, gra ciągle na topie.

A więc znów po raz już któryś z rzędu niezmordowane zastępy Bohaterów stanęły do walki aby wygrać panowanie nad światem magii…

Magią i Mieczem
Magią i Mieczem

Czytaj dalej Magia i Miecz – fantasy, gra ciągle na topie.

Pierniczki – święta święta i po świętach…

Kilka zdjęć pierniczków lukrowanych…

Pierniczki i świąteczny wystrój
Pierniczki i świąteczny wystrój

Większość zjedzona – za rok następne artystyczne występy… A poniżej kilka zdjęć tego co w tym roku cieszyło stół…
Czytaj dalej Pierniczki – święta święta i po świętach…

Nadesłane z Ukrainy – podział Ukrainy na strefy przynależności…

Zdjęcie nadesłane na FB przez Aleksa…

Ukraina - podział

Podział Ukrainy wg. Ukraińców.

Czytaj dalej Nadesłane z Ukrainy – podział Ukrainy na strefy przynależności…

Życzenia Świąteczne… na dzień 24 grudnia 2013 roku.

Jak co roku składam wszystkim przyjaciołom, znajomym kolegom i koleżankom serdeczne życzenia świąteczne, co ważniejsze jednak życzę też moim nieprzyjaciołom…
choinka

Czytaj dalej Życzenia Świąteczne… na dzień 24 grudnia 2013 roku.

Kalendarz na rok 2014 – Fundacja Brata Alberta.


Wydano piękny kalendarz – wszyscy pracujący przy nim zrzekli się honorariów.
Kalendarz jest rozdawany za dobrowolne datki na rzecz Fundacji Brata Alberta.

Zdjęcia w kalendarzu to zdjęcia z Damami i Kawalerami Medalu św. Brata Alberta (do ich grona należy m.in Anna Dymna, siostry Radwańskie, Małgorzata Kożuchowska, Emilian Kamiński, Ewelina Flinta) i podopiecznymi Fundacji Brata Alberta.

Kalendarz 2014 rok Fundacja Brata Alberta: "Być dobrym jak chleb"
Kalendarz 2014 rok Fundacja Brata Alberta: „Być dobrym jak chleb”

Czytaj dalej Kalendarz na rok 2014 – Fundacja Brata Alberta.

Charytatywnie – pomoc dla Krisa.

Ojca Krzysia, Roberta znam od kilku już lat. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą. Mimo doświadczenia trudnego i odpowiedzialnego idzie przez życie z uniesionym czołem. Wspiera rodzinę. Łączy nas jeszcze osoba księdza Tadeusza. Robert z żoną był zaproszony do udziału w pierwszym programie z serii „Potrzebni”. Tam opowiadali o swojej rodzinie i doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka niepełnosprawnego. Padły tam naprawdę ważne słowa z jego ust:
„My Krzysia traktujemy jak normalne zdrowe dziecko” – i nie można inaczej podchodzić do tej prawdy o życiu. O związku rodzica z dzieckiem i naturalnej wynikającej z tego relacji opieki. Dotyczącej przecież nas, ludzi, z całym bagażem moralno-etycznych zachowań. Po prostu gdybyśmy chcieli się ich wyprzeć przestajemy być ludźmi…

Krzyś Radziszewski
Krzyś Radziszewski

Pierwszy program „Potrzebni” został nadany 2 października 2010 roku. Po wyemitowaniu kilkunastu odcinków zdjęto go z ramówki. Czyżby nie można było mówić o niepełnosprawności, w państwie gdzie ponoć szanuje się takie osoby? Naszych „braci mniejszych”.

O Krzysiu piszą rodzice:

Jestem 10-letnim niebieskookim chłopcem. Mam na imię Krzyś. Do tego miejsca wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ale? urodziłem się w 29 tygodniu ciąży jako wcześniak. Los dał mi trudne dzieciństwo-choruję na mózgowe porażenie dziecięce, nie widzę, nie słyszę, a od kilku lat mam także rurkę tracheostomijną. Nie znam kolorów ani dźwięków, ale doskonale wiem, że świat wokół mnie może być ciekawy-znam go dzięki dotykowi, ciepłu i bliskości drugiego człowieka. Wiem, co znaczy młodszy brat i że fajnie znaleźć się na taty kolanach. Nie jestem nieszczęśliwy, jestem chory. By nadal ścigać się z chorobą potrzebuję codziennej rehabilitacji, sprzętu rehabilitacyjnego oraz leków. No i fajnie raz do roku wyjechać z domu i poćwiczyć na turnusie rehabilitacyjnym. Wiem, że na świecie jest mnóstwo dobrych ludzi o wielkich sercach i o ich wsparcie chcę prosić w ramach tzw. 1%. Dzięki Wam, Kochani, każdego dnia na nowo przekonuję się o istnieniu tego najszlachetniejszego z uczuć ? samarytańskiego miłosierdzia.

W Fundacji Anny Dymnej ?Mimo Wszystko? znajdziecie moje subkonto; można to sprawdzić na stronie: Mimo wszystko

Kilka zdjęć (niska jakość zdjęcia z ekranu monitora):
potrzebni_tvp_info_1_2009
potrzebni_2009

potrzebni_1

potrzebni

O programie: „Potrzebni” na stronie fundacji

Możliwość obejrzenia programów na stronie TVP Info: potrzebni

Moje pierwsze, bardzo bliskie doświadczenie z osobą niepełnosprawną: Świat bezwarunkowej miłości ? Matka
I konsekwencja zaangażowania w upowszechnianie informacji o działalności charytatywnej: isakowicz.pl

Spotkanie wigilijne w Radwanowicach i „Personalnik Subiektywny” ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Poniedziałek, godzina piętnasta z minutami, wsiadam do starego wysłużonego opla i ruszam w długą ponad 1140 kilometrową (tam i z powrotem) wyprawę pod Kraków. Po drodze „zgarniam” prezesa Świebodzińskiego Związku Kresowego – Wacka Kondrakiewicza, którego namówiłem do towarzyszenia mi w tej wyprawie. W końcu to jedyna taka okazja. Faktem jest – nie dał się długo namawiać…
Docieramy krótko po północy. Jest 17-go grudnia…
Program od samego rana tego dnia: Msza Św., jasełka w wykonaniu uczniów klasy integracyjnej szkoły podstawowej w Radwanowicach, przyznanie nagród Stanisława Hr Pruszyńskiego i Wigilia w Fundacji Brata Alberta.

Po Wigilii niespodzianka: doczekaliśmy się (już w bardzo wąskim, kilkuosobowym gronie) niejako premiery nowej książki ks. Tadeusza, dowiezionej przez szefową Małego Wydawnictwa – Panią Anię Łoś.
Tytuł: „Personalnik Subiektywny”.

Personalnik Subiektywny - ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Personalnik Subiektywny – ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
W książce znajdziecie opisy kilkuset osób, które na swojej drodze spotkał ksiądz Prezes Fundacji – Tadeusz Isakowicz-Zaleski… Czytaj dalej Spotkanie wigilijne w Radwanowicach i „Personalnik Subiektywny” ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Korespondencja z Wołowa – „Zapora” powrócił.

„Pamiętajmy o Żołnierzach Niezłomnych, Armii Krajowej, WiN i NSZ jak ?Cichociemni?

zapora_wolow_harcerze
Towarzystwo  Miłośników Kultury Kresowej wzięło udział w 30-leciu święta Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotycznej „Cichociemni? z Brzegu Dolnego, która w sobotę 30 listopada zgromadziła liczne grono sympatyków i zwolenników Harcerzy. Czytaj dalej Korespondencja z Wołowa – „Zapora” powrócił.

Osoby niepełnosprawne – są pełnoprawne. Promyki nadziei na lepszy los…

Takich imprez jak ta organizowana kilka tygodni temu w Poznaniu dla niepełnosprawnych powinno być jak najwięcej. Najtrudniejszym jest zajęcie się osobami istniejącymi na marginesie życia społecznego, niejako cicho wykluczonymi. Niepełnosprawni o których mowa, których znajdziecie na poniższych zdjęciach są wśród nas, żyją i maja do tego prawo. Mniejsi nasi bracia, o których powinniśmy pamiętać, pomagać i dbać. To test naszego człowieczeństwa. Naszego bycia „kimś”, w końcu naszej prawdziwej wartości – TOLERANCJI.

Promyki
Promyki

Chciałbym pokazać Wam drodzy Czytelnicy, ile wysiłku włożyli w to aby być, aby móc czuć się tymi, którzy są ludźmi, po prostu. Nic więcej. Ile radości, czy spełnienia dla nich i ich rodziców, aby przeprowadzić to co możecie oglądać na zdjęciach poniżej… Czytaj dalej Osoby niepełnosprawne – są pełnoprawne. Promyki nadziei na lepszy los…