Hi-Fi, audio sound.


Temat jest niezwykle szeroki – od czasu do czasu pisałem o nim na blogosferze, a także na mojej starej HTML-owej stronce.
Pozwolę sobie wykorzystać jeden cytat z niej sprzed 11 lat:
„Bardzo wiele zależy od ustawień zestawów głośnikowych – prowadząc pokój odsłuchowy w swoim sklepie kładłem duży nacisk na to, aby uświadomić moim klientom rolę akustyki pomieszczenia.
Stosowałem do tego celu wycięte i zalaminowane strony z fachowych pism – służyć miały te przykłady unaocznieniu i udokumentowaniu moich wywodów na temat ustawień głośników- ogarniało mnie zdziwienie, ilu ludzi całkowicie nie zdawało sobie sprawy z wagi akustyki pomieszczenia i (poprawnego) ustawienia w nim zestawów głośnikowych – przy późniejszym odsłuchu.”

Czytaj dalej Hi-Fi, audio sound.

Obrona terytorialna.


Poruszam ten temat na blogosferze dość często.
Wpisując obrona terytorialna w wewnętrznej przeglądarce bezprzesady.com możecie sami przeczytać.
Poniżej dwa linki (bez mojego komentarza, aby nie uwarunkowywać) które zostały mi podesłane.

Sami oceńcie w kontekście wielu innych informacji – co nie oznacza z mojej strony czegokolwiek, ani „za”, ani „przeciw”. Po prostu: dodaje do dyskusji.

www.msn.com – wojska obrony terytorialnej miały zmierzyć się ze specnazem

rosyjska forteca u granic Polski

PiS w Star Wars…


Wybrałem się na SW: „Łotr 1”
Fajny cytat wyłapałem:
„Prawda i Sprawiedliwość rządzą Imperium.”

-jakoś tak to było przetłumaczone w wersji 3D granej o 22.00 w kinie mieszczącym się w nowym centrum handlowym na Ratajach.
(Wypowiedź propagandowa szturmowców).

Klimatyczny, można by rzec…

Dodam:
A Imperium rządzi Galaktyką…

:-)

Pozdrawiam.


Z ostatniej chwili (niestety to nie kawał): Czytaj dalej PiS w Star Wars…

Luboń – obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego.


Z maila:
Obchody wybuchu Powstania Wlkp.: 27 grudnia, msza 18:00 w kościele św. Jana Bosko, po mszy grupa rekonstrukcyjna, następnie niedaleko od kościoła Apel Pamięci przy Krzyżu Milenijnym, salwa honorowa, złożenie kwiatów i po wszystkim z powrotem do kościoła na koncert pieśni patriotycznych.
screen-lubon Czytaj dalej Luboń – obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Wizja gospodarcza Polski.


Wywiad z prezesem Kaczyńskim dla Reuters:
„…Wszystko to wygląda po prostu na dorabianie teorii do bieżącej sytuacji gospodarczej […] Dlatego prezes PiS widzi wszędzie wrogów, spiski przedsiębiorców i masy uciskanych Polaków.


Dane makroekonomiczne za III kwartał pokazują, że wzrost gospodarczy spadł do poziomu 2,5 proc. (r/r). To najsłabszy wynik od 3 lat. Wicepremier Morawiecki tłumaczył, że jest to efekt słabszej koniunktury w całej Europie. Premier Beata Szydło uspokajała w tym czasie, że sytuacja jest przejściowa….”
Czytaj dalej Wizja gospodarcza Polski.

Życzenia Boże Narodzenie 2016.

choinka

Czegóż życzyć w tak ciężkim czasie – pełnym przemocy i zagrożeń?
Chyba tylko rozsądku wyboru.
Mocy Bożej w walce z kłamstwem tego świata – i polityków (nie wszystkich).
Dla moich wszystkich Przyjaciół, znajomych, kolegów i koleżanek:
Zdrowia, spokoju przynajmniej przez te dwa dni świąteczne – Miłości najbliższych – radości rodzinnej.
choinka2016

Dobrych Świąt Bożego Narodzenia! – Wspomnienia przyjścia na świat nieziemskiej Miłości.


Jakie drogi należy obrać – zamach w Berlinie wskazówką-ostrzeżeniem?


Polski kierowca został zabity przez islamistę ściągniętego dzięki działaniom przywódczyni naszego zachodniego sąsiada. Mimo tego w ostatnich chwilach życia, wszystko na to wskazuje – działał w imię ochrony ludzkiego życia, próbował przeszkodzić terroryście w zabijaniu innych ludzi.
Jednak nie wszystkie niemieckie dzienniki zaraz po tragedii uszanowały brak wiedzy na temat tego co naprawdę się stało i nie obyło się bez zarzutów i podejrzeń w stosunku do Polaka.
Prawda została ujawniona, – trwa zbiórka holenderskich i angielskich kierowców dla rodziny zabitego, pewna Niemka zbiera podpisy pod petycją przyznania polskiemu kierowcy odznaczenia niemieckiego, ludzie dostrzegają coraz bardziej ślepą uliczkę socjalistycznego podejścia Europy do problemu cywilizacji wschodniej – posiadającej cechy zdefiniowanej przez Konecznego pod nazwą Turańskiej – brutalnej, kierującej się tylko siłą. Czytaj dalej Jakie drogi należy obrać – zamach w Berlinie wskazówką-ostrzeżeniem?

Prawda o komunie europejskiej…


Z wpisu pod filmem:
„Gdyby nad wejściem do Parlamentu Europejskiego umieszczono nazwisko Stalina, Pol Pota lub Mao-Tse Tunga, zapewne każdy zwróciłby na to uwagę i zaczął zastanawiać się, czym jest Unia Europejska. Film opowiada o włoskim komuniście Altiero Spinellim, jego Manifeście z Ventotene, czyli programie założycielskim współczesnej Unii Europejskiej i Grupie Spinelli w PE dążącej do pełnej federalizacji (kolektywizacji) Europy.”
https://youtu.be/kPLi3Y_ySCw