Do tej pory brak odpowiedzi na pytania skierowane do Prezesów głównych partii

Po publikacji pytań w GP przez ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, po tym jak pytania zadaliśmy na naszej stronie, odpowiedzi udzieliło dwóch prezesów partii: UPR i Prawicy Rzeczypospolitej

Odpowiedzi te są ewenementem w historii powojennej Polski. Być może dlatego obydwie te partie zostały zablokowane w nadchodzących wyborach przez PKW – jak wiemy zaniedbań tych było więcej i w stosunku do innych zgłaszanych ugrupowań i organizacji, czy to Nowego Ekranu, czy też Nowej Prawicy.

Tego typu deklaracja jaką złożyły UPR i PRz do tej pory nie miała miejsca. Wsparcie w walce dotyczącej PRawdy o Ludobójstwie jeszcze nigdy nie było tak namacalne i oficjalne, o tym też pisał ks Isakowicz w swoim felietonie w GP.

Czy kresowianie rozrywani między głównymi ugrupowaniami, przede wszystkim PSL-em, który jako bezpośredni spadkobierca tradycji wiejskich powinien by jak najmocniej zaangażowany w walkę o Prawdę i Pamięć, czy też PIS-em który stawia na patriotyzm (wybiórczy- o Wołyniu niewiele dowiemy się od czołowych polityków tej partii), przespali swoją szansę?

Poniżej link do pytań i odpowiedzi prezesów UPR i PRz:

Walka Kresowian o Prawdę o Ludobójstwie

Do tej pory inni prezesi partii milczą. Na stronie podane są też dokładne czasy wysłania pytań na adresy pozostałych komitetów wyborczych:
SLD:
?To:
Pytania_związane_z_nadchodzącymi_wyborami?
Date: Sun, 7 Aug 2011 19:58:55 +0200?

PSL:
?To:
Pytania_związane_z_nadchodzącymi_wyborami?
Date: Sun, 7 Aug 2011 20:00:09 +0200?

PIS:
?To:
Pytania_związane_z_nadchodzącymi_wyborami?
Date: Sun, 7 Aug 2011 20:00:46 +0200?

PO:
To:
Pytania_związane_z_nadchodzącymi_wyborami?
Date: Sun, 7 Aug 2011 20:01:22 +0200?

Nadal cisza. A więc znów okazuje się że najlepszym sposobem jest przemilczeć.

Walka o Prawdę ciągle mimo wszelkich przeciwności trwa.
Innym sposobem przypominania o zbrodni Ludobójstwa na Kresach jest sztuka: Ballada o Wołyniu


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Do tej pory brak odpowiedzi na pytania skierowane do Prezesów głównych partii”

  1. ze strony PiS-u a już szczególnie PO odpowiedź jest chyba oczywista, całe ich działania polityczne od początku powstania świadczą o zdecydowanie wrogiej postawie do polskiej ludności kresowej przy jednoczesnym uwielbieniu dla banderowskich rezunów, dziwi tylko postawa PSL, chociaż jako koalicjant „nocnej zmiany” partia ta się zeszmaciła, a szkoda, było tam sporo wartościowych polityków, niestety jak widać wiernie stoją u boku PO jak swego czasu ZSL do końca trzymał się towarzyszy z PZPR

  2. Pisałem już raz,że NIGDY Ukraina nie przeprosi Polski za zbrodnie ludobójstwa ponieważ to główny PARTNER GOSPODARCZO-STRATEGICZNY Polski.Taka jest główna przyczyna i koniec dyskusji.
    Smutne,ale takie są realia.Nic na to nie poradzimy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.