Komentarz do Rawy Mazowieckiej.

Pod moim wpisem z mojego spotkania w Rawie Mazowieckiej…
Prelekcja Rawa Mazowiecka
…pojawił się komentarz realizującego film ze spotkania. Oto on:

30 stycznia br. odbyło się spotkanie z Panem Piotrem Szelągowskim, które miało miejsce w Miejskim Domu Kultury.
Na spotkanie trafiłem dzięki zaproszeniu organizatorów Rawskich Sympatyków Kukiz15.

Na ich prośbę wybrałem się tam z kamerą, aby uwiecznić wydarzenie i dać szansę na zapoznanie się z tematem tym, którzy nie zdołali dotrzeć.

Spotkanie rozpoczęło się od filmu dokumentalnego. Nie ma tutaj czego długo komentować- Ci , którzy widzieli wiedzą, że to poważny film historyczny, pokazujący bez ogródek tragiczne wspomnienie zbrodni Wołyńskiej. Prelekcja była bardzo treściwa i zajmująca. Obfitowała w fakty historyczne, wspomnienia, a jej uzupełnieniem były anegdoty Pana Piotra z czasów współczesnych. Co dla mnie, jako człowieka hołdującego prawdzie było najważniejsze ? prelekcja była całkowicie bezstronna. Przesłanie Pana Szelągowskiego było jasne- mordercami są zbrodniarze wojenni, nazistowskie organizacje, a nie każdy obywatel Ukrainy. Żaden naród nie rodzi się do szpiku kości zły.

Nawet nie wiem kiedy minęła godzina tego spotkania! Zebrałem naprawdę dużo materiału i kusi mnie, aby przygotować pełną wideo relację ze spotkania. Tymczasem zapraszam na krótki reportaż, który mam nadzieję, przekona większe grono odbiorców do udziału w takich lekcjach.

Link do materiału gdzie komentarz się pojawił:
Rawa Mazowiecka o Ludobójstwie OUN-UPA.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Komentarz do Rawy Mazowieckiej.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.