O autorach wpisów

Piotr Szelągowski – publikujący jako Piotrek

Na BezPrzesady piszę już dziewiąty rok. Sama nazwa nasuwa odpowiednie skojarzenia, i takie tematy staram się poruszać. Prezentuję moje obserwacje z życia codziennego, licząc na to, że znajdę ludzi podzielających moje zdanie na tematy ogólne dotyczące naszego wspólnego miejsca zamieszkania, a szczególne dotyczące zainteresowań (książka, film, nauka itp), które również można w godnym gronie przedyskutować, wymienić poglądy. Czasami pojawiają się też treści polityczne, komentarze i moje spostrzeżenia jak i przemyślenia dotyczące wydarzeń z dnia codziennego.

Kandydowałem dwukrotnie na Radnego miasta Poznania, a więc tym bardziej czuję się w obowiązku do umieszczania moich spostrzeżeń i różnych obywatelskich interpelacji. Wierzę, że możemy zmienić i nasze miasto i nas samych (to chyba przede wszystkim), trzeba tylko odrobinę chcieć…
Więcej o tej inicjatywie na podstronie tego serwisu „Były Kandydat Piotrek”.
Ostatnia akcja wyborcza: Kandydat na Radnego Miejskiego Piotr Szelągowski

Wpisy na blogu to głównie informacje dotyczące kondycji społecznej i stanu społeczeństwa wokół nas, próby jakie podejmuję aby zająć się palącymi problemami dookoła (osiedla na którym mieszkam, dzielnicy, która od 1993 roku jest moim domem: Poznań Grunwald). Czytajcie, zaglądajcie, a także piszcie co Wy byście chcieli zmienić w Naszym Mieście.
Liczę na wsparcie wszystkich, którzy chcą zmienić coś w swojej okolicy, pomóc w zwiększeniu BEZPIECZEŃSTWA, a także dać coś od siebie, społecznie i po obywatelsku, nie tylko za „kasę”. Na pewno można to uczynić.
Od kilku lat działam charytatywnie w kilku stowarzyszeniach. Na temat tej działalności możecie poczytać na stronach www.warsztatyidei.pl/kresy (gdzie administruję tym działem), a także na stronach BezPrzesady. Moje teksty znajdują się w wielu miejscach internetu…
Wszystkie te działania są całkowicie „nonprofit” i są podyktowane potrzebą serca. Włożyłem w te teksty dużo pracy, czasu, wysiłku i swoich pieniędzy licząc tylko na jedno, że chociażby co dziesiąta osoba je czytająca dozna chwili małej refleksji nad tym, o czym w nich piszę. W tym przypadku akurat chodzi o pamięć i historię na Kresach, i oczywiście pomoc dla Polaków tam jeszcze mieszkających. Jestem autorem nieustającej zbiórki książkę dla rodaków z Kresów. Trafiło do nich już około 5 tysięcy egzemplarzy.
Strony BezPrzesady poza tematyką wyżej wspomnianą zawierają wiele innych wątków, między innymi Dział: „Problemy Naszego Miasta” wskazuje na dostrzeżone przeze mnie (i innych) tematy, które wpisują się w nazwę serwisu, a jednocześnie które chciałbym móc rozwiązać. Nie będzie to jednak łatwe bez wsparcia z Waszej strony.
Zapraszam do lektury i refleksji.

Piotrek

Ps.
Jeszcze jedno: ponieważ sam umieszczam artykuły swoje i innych na stronie, przeprowadzam korektę i przepisuję proszę Was o wyrozumiałość, czasami może trafić się jakaś literówka…
Oczywiście pomoc mile widziana :-)

Małgorzata Halber – wice przewodnicząca Rady Powiatu, Prezesowa stowarzyszenia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Patriotka z krwi i kości.


Adamos1939 doktor nauk humanistycznych, historyk, ekspert ds. zarządzania zasobami ludzkimi – równolegle – Polak-patriota, zatroskany o losy swojej Ojczyzny. Już kilka jego tekstów „wisi” na blogu, przesyłał mi je mailem. Proszę wyszukiwać po nicku.


Jacek Jelonek – podróżnik i autor książki o podróżach pieszo…


Bożena Ratter – oddana sprawie kresowej, patriotka, autorka wielu tekstów „z ikrą” na blogu.


Karolina – miłośniczka kotów, nauczycielka j polskiego w nieodległej od Poznania miejscowości…


Kresowianka-Ormianka pochodzenie kresowe, krew ormiańska w żyłach, i wiele doświadczenia życiowego…


Paweł Rydzewski działacz społeczny, własna firma, uczciwość, rodzinność i troska o świat dookoła. Akcje charytatywne nie są mu obce.

Michał Sobkowiak
Kulturalny – „kulturalnik”, miłośnik kultury :-), działacz i animator -dostarczyciel informacji „kulturalnikowych”

Piotr Warych kolega ze studiów filozoficznych, humanista pełną gębą…

Rafał Łopka – po prostu obywatel, który chce coś powiedzieć czasami…


Duch997
jest po prostu Duchem na BezPrzesady…


Mieszkańcy całej Polski
Zapraszam do pisania na adres BezPrzesady i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, uwagami Was wszystkich, tematyka dowolna, nurtująca i niepokojąca, może też i dowcipna, ciekawa, historyczna i fantastyczna.


Zapraszam też na FB” BezPrzesady.com