Życzenia na Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

To dzień Zwycięstwa nad śmiercią, dzień Nadziei ludzkości. „Zło dobrem zwyciężaj” – proste ponieważ zrozumiałe, jednak czasami jakże trudne do wykonania, realizacji jako świadome nasze działanie. Miłosierdzie dla Wroga, to trudna rzecz. Czasami niewyobrażalna.
Bywa, że trudno nam jest być miłosiernym, podejść ze zrozumieniem, dla tego – którego kochamy.
Jakże trudno móc znaleźć siłę na zastosowanie tych prostych praw… Jeszcze trudniej jest przyznać sie do tych słabości…
Dlatego to również czas refleksji nad naszym postępowaniem.

Jednak przede wszystkim radości – świadomość, że mamy szansę, że Chrystus otworzył bramę do Niebios, pokazał drogę – „kochaj bliźniego swego jak siebie samego”.
Nic więcej nie trzeba.

To przekaz również dla naszych braci ateistów. Mogą nie wierzyć w Boga, jednak wiara w to przykazanie jest interpersonalna, to prawda międzyludzka. Nie mogą zaprzeczyć zawartej w tym zdaniu prawdzie o właściwym traktowaniu drugiej żyjącej osoby, jej prawach do bycia, istnienia, działania (w zgodzie z etyką i moralnością), chyba że chcą wyjść poza prawo moralne.
A więc szanujmy i kochajmy się; niech to Święto Zwycięstwa ponad złym i niesprawiedliwym wyrokiem ludzkim, nad niewinnym człowiekiem który czynił Dobro swoim braciom, nam towarzyszy na naszej drodze życia.

zmartwychwstanie_panskie

Piotr Szelągowski


Stół świąteczny:

stol


Życzenia również można przeczytać na: Życzenia – pressmania

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.