kontakt

Piszcie na adres strony bezprzesady.com podany w dziale „O Nas”.

13 myśli w temacie “kontakt”

 1. W listopadzie br. ukończę 80 lat. Opisuję własne wspomnienia z Wołynia bo z kresów pochodzę. Całe dzieciństwo jakie zapamiętałem. Te radosne i te tragiczne. Chciałbym to wydać, ale ktoś musi wszystko uporządkować. Sam nie dam sobie rady. Napisałem już ponad 100 stron. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  Romuald Drohomirecki

 2. W kościele pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie zabrzmiała muzyka wschodnia

  Wołowska Gala Kultury Kresowej

  W niedzielę, Wołów na DOLNYM ŚlĄSKU uczcił pamięć, historię, kulturę ludności kresowej, Polaków. W Kościele w Wołowie rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi w ramach XII Legnickich Dni Kultury Kresowej.
  Artyści odwiedzili Wołów na zaproszenie gminy. Miasto od lat stoi na straży historii i kultury kresowej, która żywo przypomina o trudnych i skomplikowanych losach naszych przodków. Wśród obecnych na koncercie nie brakowało wołowskich „wschodniaków” wywodzących się rodem z Kresów z okolic: Huty Pieniackiej, Podkamienia, Bereznego, Stołpc, Berdyczowa, Grodna, Lipnik, Rudnej Potaszni, Nadwórnej, Lidy, Baranowicz i Brodów. Mieszkańcy mogli posłuchać wykładu o o historii naszych ziem oraz posłuchać muzyki i pieśni polskich, ukraińskich, białoruskich, rosyjskich artystów.
  Burmistrz Dariusz Chmura otrzymał Krzyż Zasługi od Organizacji Kresowych za wkład w propagowanie historii i pamięć o Kresach Południowo- Wschodnich.- Jestem wzruszony i bardzo zaskoczony takim zaszczytnym wyróżnieniem i zapewniam, że będziemy kontynuować naszą politykę kulturową i historyczną ku pamięci naszych Rodaków na Wschodzie i pamiętając o losach mieszkańców Wołowa- powiedział burmistrz Chmura.

  Galę Kultury Kresowej przygotował Wołowski Ośrodek Kultury. Wołowski galowy Festiwal Kresowy jest niekonwencjonalnym i kolejnym już zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w Powiecie Wołowskim. Minione konferencje, prelekcje i festiwale spotykały się z bardzo przychylnym przyjęciem mieszkańców. Występy zespołów muzycznych i tanecznych z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy mają w Wołowie licznych sympatyków. Wielu naszych mieszkańców wywodzi się z Kresów II Rzeczpospolitej.

  fot. Burmistrz Dariusz Chmura oraz Danuta Jelec, przewodnicząca Rady Miejskiej podziękowali licznie przybyłym sympatykom w ramach Dni Kultury Kresowej.
  fot. Mieszkańcy mogli zapoznać się bliżej z kulturą kresową, posłuchać zespołów, których twórczość nawiązywała do historii i kultury kresowej
  fot. W uroczystościach udział wziął burmistrz Dariusz Chmura, i m. in. radni Małgorzata Hermaszewska, Janusz Dziarski, Danuta Jelec, Krystyna Paszkowska, Janusz Wygoda oraz przedstawiciele środowisk kresowych
  fot. Burmistrz Dariusz Chmura otrzymał Krzyż Zasługi od Organizacji Kresowych za wkład w propagowanie historii i pamięć o Kresach Południowo- Wschodnich.
  fot. Po raz pierwszy przyjechali do Wołowa zespół pieśni i tańca „Prialica” z Grodna. W stolicy powiatu wołowskiego wystąpiła też śpiewaczka Luba Skyba, z Żółkwi. Magdalena Kotarska (pianistka i sopranistka), trio akordeonistów VICTORIA z Brześcia nad Bugiem ” i zespół wokalny „Wita-M”. Artyści przebyli tysiące kilometrów, aby zaśpiewać wołowianom pieśni i zaświadczyć, że na Kresach żyje jeszcze wielu naszych rodaków. Burmistrz Dariusz Chmura podziękował wszystkim za udział w święcie kresów i podkreślił, że we Wołowie są ludzie, którzy nie tylko polskie mogiły chcą ocalać od zapomnienia, ale od zapomnienia ocalają narodowe pieśni i tańce. Są to mieszkańcy Wołowa, którzy pamiętają skąd ich ród, a wywodzą się z Huty Pieniackiej lub Podkamienia- tak jak przewodnicząca Danuta Jelec.

  Wojciech Orłowski
  Przewodniczący
  Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej w Wołowie

 3. DLA MĄDRYCH LUDZI PRAWICY
  Chciałem przypomnieć ,że światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
  ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
  niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
  Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest – mądrość .
  Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.To Polacy
  mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
  STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI ”
  Przekona się Pan ,że mesjanizm to jeszcze jedno wydumanie filozofów
  Tylko Polacy są naprawdę narodem wybranym przez Boga .
  To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,bo prawda jest bardzo prosta.

  Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają
  Jeżeli nie przekonałem ,to w najbliższych kilku latach wyjdzie to w całej swej mądrości.
  BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !
  NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,BO TAK CHCĄ RZĄDZĄCY ! Dr.Jan Kwaśniewski .
  Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
  Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
  DR.JAN KWAŚNIEWSKI – OTRUTY ! ! !

 4. Witam , chciałem się dowiedzieć coś na temat bombek oczywiście patriotycznych oraz ceny a może kupić dla rodziny z Francji ale widzę że nawet nie mogę ich zobaczyć dobrze na zdjęciach , czy to takie tajemnicze ? Pozdrawiam Andrzej

 5. Witam
  Chciałbym jako osoba prywatna podpisać pismo w sprawie budowy płotu na granicy z Ukrainą
  Pozdrawiam
  Szymon Klimek

 6. W środowisku Kukiz’15 w Łodzi opór… na środę!!! zebranie w sprawie uczczenia… event chcą robić tylko nie wiedzą jaki, boją się przedrukować zdjęcia bo prawa autorskie… 70 lat minęło!!! wszędzie pod górkę, środowiska narodowe każdy sobie… chciałem im Pana koszulki zaproponować ale nie ma z kim rozmawiać. Proszę o kontakt do Pana w nawiązaniu do spotkania w Aleksandrowie. Pozdrawiam

 7. Apel „Podaruj książkę Kresowiakom” na facebooku podpisał Krzysztof Mich. W przedrukowanym przez Was tekście gdzieś to umknęło. Szkoda, bo to jego autorski pomysł.

 8. Potrzebuje ustalic kontakt z Piuotrem , kiedys napisal wspomnienia
  z Pania z Kresow chodzi o KORZEC
  my tez z Korca\\Andrew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *