O nas

Witam, na nowej domenie. Domena bezprzesady.com będzie hołdowała tym samym zasadom, jak poprzednia. Dlatego poniższy wpis pozostawiam bez zmian. Zaczynamy 1 września 2014 roku. W 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, hekatomby niewinnych ofiar. Zapraszam wszystkich tych, którym bliskie jest „społecznikowstwo” w każdej sferze. Aby odmieniać ten świat, kraj, swoją okolicę potrzebne jest zaangażowanie. Bez tego samo narzekanie, utyskiwanie staje się niczym, pustym słowem, brakiem reakcji. Poprzez nasze relacje z innymi działania choćby najskromniejsze możemy coś zmienić, może będzie to coś niewielkiego, maleńkiego. Niemniej nie wiemy jaki wpływ odniesie na innych i tym samym co spowoduje. Dlatego emanujmy tylko dobrą wolą.

Raz jeszcze:
Witamy wszystkich tych, którzy są czujni w sferze społecznej, kulturalnej i każdej innej dotyczącej wydarzeń wokół niego, w jego ulubionym klubie, na jego ulicy, osiedlu, czy też mieście w którym żyje.

Szukamy czujnych Poszukiwaczy, którzy będąc na wycieczce, wyjeździe służbowym, czy wakacjach dostrzegą coś co będzie Wielkim Pozytywem (wtedy BezPrzesady będzie niejako dotyczyło emanacji Pozytywu), lub coś wręcz odwrotnego: Wielki Negatyw, który spędza sen z oczu i nie tylko…

Niektórzy upraszczają sobie sprawę robiąc zdjęcia wydarzeń obserwowanych- też akceptujemy taką formę wypowiedzi. Jeżeli okaże się, że zdjęcie jest dowcipne, niekoniecznie bulwersujące, tym bardziej je umieścimy- trzeba przecież jakoś rozweselać naszą egzystencję; jak mówi poeta: ” na tym łez Padole”.

Jeżeli ktoś posiada zdolności literackie i potrafi napisać czy to krótki felieton, dokument, czy prześmiewczy tekst literacki pozwalający wyżyć się artystycznie i przy okazji rozśmieszyć czytającego… Proszę bardzo! Umiejętne użycie zwrotu: „BezPrzesady” w tekście będzie dopełniać formalności, a także pozostanie specyficzną i wyjątkową wizytówką twórczości.

Przewidujemy też wymianę poglądów na blogu, porady i dorady, może kącik dla zakochanych (tych nieszczęśliwie; w takim przypadku wymowa emocjonalna BezPrzesady będzie niezwykle intrygującą i pożądaną- na te teksty czekamy w szczególności)

Piszcie, róbcie zdjęcia, piętnujcie, naigrywajcie się, ironizujcie, odzierajcie z fałszu, ukazujcie groteskę sytuacji i instytucji, bądźcie śledczymi rzeczywistości w realu i nie tylko.

I dajcie coś od siebie, ten kawałek formy, który jest tylko wasz…, zostawiajcie Ślad w Sieci!

…Proszę jednak o jedno: Kulturę Wypowiedzi, to będzie nadrzędny warunek umieszczania tekstów. Kultura wymagana jednym słowem!

ZapraszamY!

kontakt:
BezPrzesady