Ukrainki o Polakach ciągle źle mówią… Dlaczego?

Czy jesteśmy dobrymi kandydatami na męża dla wschodnich kobiet? Wychodzi na to że nie do końca… Ale też i nie mamy poszanowania i posłuchu wśród nich. Znalazłem też dość obraźliwe określenie na nasz temat „polska żółć” – prawdę mówiąc nie wiem o czym mowa, ale gdyby ktoś wiedział dajcie znać….

Taki komentarz do wypowiedzi pojawił się pod adresem:
Ukrainka Obraża Polaków
Cóż, za miłe to nie było, i skądś biorą się takie słowa, jakoś się nauczono takiego, a nie innego sposobu widzenia nas… Szkoda. Bo w drugą stronę jest dokładnie odwrotnie, my uważamy kobiety wschodu za bardzo ładne i godne zainteresowania…
W poniższym materiale mówi się właśnie o polskich powodach do takich poszukiwań:
Ukrainka dla Polaka

Był swego czasu na You Tube i Wykopie film, w którym Ukrainki z Gdańska straszliwie obrzucały błotem naszych rodaków. Został jednak usunięty i już jest niedostępny, niemniej warto zajrzeć na stronę, ponieważ jest niezwykle ciekawy komentarz pod nieaktualnym już linkiem do filmu:
Ukrainki o Polakach
Warto poczytać, troszkę spuścić z tonu ksenofobicznej wyższości, chociaż akurat w tym przypadku bardzo żywo są komentowane wypowiedzi ksenofobicznych Ukrainek.
Tolerancja jest to wartość która świadczy o nas samych, nie zapominajmy, chociaż w historii jest wiele przykładów wielkiej tolerancji Polaków, to obecnie trochę dziczejemy, wydaje się też że bierzemy przykład być może z zachodnich krajów- tego co dzieje się we Francji, czy w Holandii.
Chociaż jak spojrzymy na Ukrainę czy Białoruś widzimy z kolei niestety duże podobieństwo. Nacjonalizmy, niechęć do obcych narodowości, hasła które nie budują a niszczą. Czy naprawdę potrzeba identyfikacji narodowej zawsze musi być motywowana tak silnie nacyjnymi (parafrazując ideologa nacjonalizmu ukraińskiego) poglądami i zachowaniami? Po co? Komu to służyć ma?

I ostatni temat do przemyśleń na dziś: wizjonerski niejako; roli naszych sił zbrojnych w różnych filmach kręconych na wschodzie. Np. osławionej husarii: Polecam ciekawy materiał na ten temat z filmikami:

Husaria znów morduje

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.