Dębno – spotkania kresowe o Ludobójstwie.

Dwa spotkania – w Dębnie w zespole szkół i bibliotece miejskiej odbyły się ze sporym udziałem społeczności lokalnej, między innymi: Halina Stańczak Radna Miejska, Adam Kaczmarczyk były dyrektor Gimnazjum, Stanisław Moszyński emerytowany z-ca dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, Józef Cierluk represjonowany za czasów komunizmu w latach 50-tych za próbę zamachu na ustrój, Ryszard Czaczka kpt AK, były z-ca dyrektora banku w Dębnie, Teresa Wiśniewska emerytowany kurator sądowy (rodem z Wołynia – Kostopol, w-ce Prezes Związku Sybiraków, Antoni Dąbrowski – kresowiak, lokalny patriota walczący o Prawdę o Wołyniu, pisał pisma do Episkopatu Polski, które mówiły o uznaniu jako męczenników, księży zamordowanych przez bandy UPA na Wołyniu i wschodnich województwach II RP w czasie Ludobójstwo dokonanego przez OUN i UPA podczas lat 1939-1947.

Antoni Dąbrowski

Zasłuchana w prelekcję młodzież liceum

prelekcja Mirosława Kowzana

Zebrani w bibliotece miejskiej również w kuluarach po spotkaniu dawali wyraz swojemu głębokiemu wzruszeniu i przejęciu po obejrzeniu filmu dok. „Zapomnij o Kresach” i prelekcji dotyczącej książki „Krzyż na Perczynie”.

Biblioteka Miejska

Pokaz filmu Zapomnij o Kresach

Prelekcja w Bibliotece Miejskiej

Publiczność na spotkaniu w Bibliotece Miejskiej

Dębno 25.02.2016

Dębno 25.02.2016 informacja o Fundacji Brata Alberta

Blogmedia24

NEon24

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Dębno – spotkania kresowe o Ludobójstwie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.